30. července 2014 18:34 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Mladá Boleslav zbrojí na Lyon: Bude to zatěžkávací zkouška, přiznává kouč

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím. | foto: MAFRA - Michal Šula

MLADÁ BOLESLAV/PRAHA V kádru má hráče, kteří v nedávné minulosti proti Lyonu nastoupili. Michal Ďuriš a Tomáš Wágner na jaře za Plzeň, Jiří Skalák předloni za Spartu. I sám kouč mladoboleslavských fotbalistů Karel Jarolím má s francouzským fotbalem bohaté zkušenosti. Hrával v klubech Rouen a Amiens a později také dělal asistenta Ivanu Haškovi ve Štrasburku.

„Jenže to už je všechno tak dávno, že už si to ani nepamatuju,“ usmíval se Karel Jarolím na tiskové konferenci, den před domácím střetnutím třetího kola Evropské ligy, v němž Boleslav francouzský Lyon vyzve ve čtvrtek od 19 hodin.

Plzeň na jaře Lyon potrápila. Je to pro vás inspirace?
Je to jiná situace. Lyon přijel do Plzně k odvetě s třígólovým náskokem a mohlo tam z jejich strany dojít k určitému podcenění, což se nyní jistě nestane. Navíc tam došlo k obměně týmu, mají nového trenéra. Co jsem viděl na videu, mají kvalitní mužstvo.

Máte za sebou tři ostré a také vítězné zápasy. Lyon naopak pouze přátelské duely. Může to být vaše výhoda?
Soutěžní zápasy jsou samozřejmě něco jiného, ale co jsem je viděl, tak oni i v přípravě hrají ve velkém tempu. Rozhodně si nemyslím, že by byli nějak mimo zápasový rytmus.

ČTĚTE TAKÉ

Kolik sestřihů ze zápasů Lyonu máte k dispozici?
Měli jsme čtyři záznamy, hráči dostali informace, snad je vstřebají. No a pak je potřeba také prokázat připravenost na hřišti.

Našel jste herní činnost soupeře, z níž jde strach?
No tak strach asi ne, ovšem jejich rychlý přechod do útoku, to je velká zbraň. Kdyby dostali k takovým situacím prostor, bylo by to pro nás nebezpečné.

Jaké jsou z pohárů vaše zkušenosti se soupeři z Francie?
Ne moc dobré, se Slavií jsme nastoupili proti Monacu a Lille a nedopadlo to příznivě.

Boleslav naopak před osmi roky vyřadila Marseille...
Třeba tu mají na francouzské týmy recept (smích). Bylo by krásné takový úspěch zopakovat.

Fotbalisté Mladé Boleslavi na tréninku před utkáním s Lyonem.

Dřina na tréninku. Fotbalisté Mladé Boleslavi se připravují na bitvu s Lyonem.

Prý máte v realizačním týmu Lyonu kamaráda?
Jeden z asistentů trenéra Gérald Baticle je mým bývalým spoluhráčem. Viděli jsme se před týdnem v Bosně, kde nás byl pozorovat. Teď mi psal, že k nám bohužel nedorazí, ale určitě si najdeme chvilku při odvetě v Lyonu.

Budete mít k dispozici kompletní kádr?
Dá se říct, že ano, i když Zahustel teprve zahájil trénink a asi ještě nebude připraven do zápasu. Ale třeba Tomáš Wágner už je plně fit. Lyon má bohaté zkušenosti, ať už za nás nastoupí kdokoliv, bude to zatěžkávací zkouška.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?