7. srpna 2010 6:50 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Pavel Hapal: Vyřadit Čechy? Jsem na straně Žiliny

Pavel Hapal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Hapal | foto: ČTK

PRAHA Měl předtuchu, že si poslední předkolo fotbalové Ligy mistrů zahraje proti Anderlechtu Brusel. „Ale realita je mnohem zajímavější,“ přiznal český trenér Žiliny Pavel Hapal (40) poté, co se dozvěděl, že se jeho tým utká se Spartou.

Jak kouč slovenského mistra sledoval losování? 
Seděl jsem v kanceláři a díval se na televizi. Los je o štěstí a náhodě. Je ale zajímavé, že nám připadl zrovna český klub. Atraktivita a zájem o utkání bude o to větší.

Jakého soupeře jste si přál?
Všechny týmy, které zůstaly, jsou velice silné. Člověk si už nemůže vybírat. Měl jsem předtuchu, že budeme hrát s Anderlechtem.

Hapal na Letné

Do Sparty přišel záložník Pavel Hapal v lednu 2000 na půlroční hostování ze španělského Tenerife. Do základní sestavy se však natrvalo neprosadil, v šesti utkáních vstřelil za pražský klub jen dva góly a v LM neproměnil penaltu proti Barceloně. V létě proto odešel do Olomouce, kde s fotbalem začínal.

Napadlo vás vůbec, že by zrovna na vás vyšel letenský tým?
Určitě jsem o tom přemýšlel. V koši nebylo dalších dvacet soupeřů, ale jen pět. Šance, že to dopadne takhle, byla docela velká.

Jste nakonec rád, že se postavíte Spartě, která už nemá v Evropě takové renomé jako dřív?
Byl bych moc rád, kdyby se nám podařilo postoupit. Snažím se to ovšem nevnímat, protože nás čeká těžký soupeř s většími zkušenostmi z Ligy mistrů.

Takže pražského soka považujete za nebezpečný tým?
Sparta je kvalitní, organizovaný tým se silnou defenzivou. V prvním kole sice dostala dva góly od Hradce, ale dlouho předtím se proti ní nikdo tolikrát neprosadil.


Je to výhoda. Matějovský a Sionko jsou kvalitní hráči a ostřílené opory s reprezentačními zkušenostmi. Jenže Sparta má široký kádr a s absencemi si poradí.

Spartě ale budou chybět vykartovaní záložníci Matějovský se Sionkem...

Nemáte výčitky, že můžete upřít českému klubu postup do základní skupiny Ligy mistrů?
Za nás hrají čeští hráči a za Spartu zase slovenští. Všichni budou chtít, aby postoupilo jejich mužstvu. Jsem na straně Žiliny a udělám všechno pro náš postup.

Slovenský národní tým už má nad tím českým navrch. Pokud teď postoupí Žilina, bude to zvrat i na klubové úrovni?
Možná to tak bude vnímáno, ale nepletl bych klubový a mezinárodní fotbal dohromady. Stačí si spočítat, kolik hráčů z obou reprezentací hraje v domácí soutěži. Tohle bude poměření sil na klubové úrovni.

Čtěte také

Jak vlastně vzpomínáte na Letnou, kde jste před deseti lety působil jako hráč?
Na Spartu vzpomínám rád a mám k ní vřelý vztah, i když jsem tam nekončil v dobrém. Neproměnil jsem penaltu proti Barceloně v Lize mistrů. Mám tam dost známých, takže necítím žádnou zášť.

Takže vás ta penalta, kterou jste kopal za stavu 1:0 pro Spartu, už nemrzí?
Výčitky nemám, ale kdybych dostal druhou šanci, udělal bych to jinak. Ten zápas jsme kvůli tomu nakonec prohráli. Určitě jsem ale nebyl první hráč, který neproměnil.

Najdete na Lidovky.cz