Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Po remíze s Teplicemi skončil kouč Plzně Pivarník, tým povedou asistenti

Sport

  10:07aktualizováno  11:04
PLZEŇ - U fotbalistů Plzně skončil trenér Roman Pivarník. Úřadujícího českého mistra zatím povede dosavadní asistent Zdeněk Bečka s Pavlem Horváthem. Viktoria je sice v čele ligové tabulky, ale při sobotní domácí remíze 2:2 s Teplicemi už potřetí ze sedmi jarních zápasů ztratila body a dnes může o první místo přijít.

Roman Pivarník foto: ČTK/APČTK

„Dnes ráno jsme se domluvili na ukončení spolupráce s trenérem Romanem Pivarníkem i jeho asistenty Martinem Vaniakem a Tomášem Truchou,“ oznámil na klubovém webu generální manažer Plzně Adolf Šádek. „K nepopulárnímu kroku nás vedl především neuspokojivý herní projev týmu a do určité míry i výsledky v jarní fázi nejvyšší soutěže,“ dodal.

Padesátiletý Pivarník působil v Plzni od loňského léta, kdy přišel z Bohemians Praha 1905. Po vydařeném podzimu, kdy prohrál jen se Zlínem a třikrát remizoval, se týmu přestalo na jaře dařit a výsledkem byly remízy se Zlínem a Teplicemi a prohra na Slavii. V pěti ze sedmi jarních zápasů dal tým maximálně gól. Proti Karviné a Teplicím odvracel porážku až v úplném závěru.

Tým se pokusí pozvednout šestačtyřicetiletý Bečka, který za Plzeň hrával a jako asistent pomáhal několika trenérům. Mimo jiné už před deseti lety Stanislavu Levému a pak také Dušanu Uhrinovi mladšímu, Miroslavu Koubkovi, Karlu Krejčímu a nyní Pivarníkovi. Pomáhat mu bude Horváth, který se stal ikonou Plzně poté, co v roce 2008 přišel ze Sparty a jako kapitán dovedl Viktorii ke třem titulům. Nyní byl Pivarníkovým asistentem a zároveň vede juniorku.

„Vzniklou situaci jsme se rozhodli řešit interně i s ohledem na páteční utkání v Hradci Králové. Chceme být stoprocentně připraveni,“ řekl Šádek, který podle spekulací médií během jara jednal s Pavlem Vrbou. Bývalý kouč Plzně a národního týmu je momentálně bez angažmá.

Spekulovalo se také o zájmu o vicemistra Evropy z roku 1996 Radoslava Látala, který je po konci v polských Gliwicích rovněž volný. V minulosti stála Plzeň i o Luboše Kozla, který nyní trénuje reprezentaci do 18 let.

Plzeň provedla pátou trenérskou změnu od listopadu 2013, tedy za tři a půl roku. Předtím Viktorii vedl pět let Vrba, než odešel k národnímu týmu. Jeho nástupce Dušan Uhrin mladší vydržel na lavičce osm měsíců, Miroslav Koubek téměř přesně rok, ačkoli s Plzní získal titul. Stejný osud měl Karel Krejčí, který skončil po devíti měsících, i když dovedl tým k obhajobě titulu. Pivarník opustilo mužstvo po deseti měsících.

V této ligové sezoně jde už o dvanáctou změnu kouče. Spartu v tomto ročníku vedli hned čtyři různí trenéři Zdeněk Ščasný, David Holoubek, Tomáš Požár a Petr Rada. Dvě změny udělaly Mladá Boleslav a Příbram, kouče měnili také v Jablonci, Slavii, Jihlavě a Dukle.

Autor:

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...