Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trenér Slavie Petrouš: Dokud je naděje, budu bojovat

Sport

  22:09
PRAHA - Trenér Slavie Michal Petrouš nadšeně opěvoval nejen domácí vítězství, ale také přístup fanoušků, kteří hráče přišli podpořit. "Dělá mi radost, že všichni držíme při sobě," přiznal kouč.

Michal Petrouš. foto: ČTK

Co jste na poločasovou choreografii fanoušků říkal?
Šel mi z toho mráz po zádech. Jsem rád, že máme věrné fanoušky a že jich je pořád dost.

Máte z ekonomických potíží klubu strach?
Nebojím se, cítím ze všech stran soudržnost. Je ale pravda, že musíme vyřešit budoucnost. Aby hráči věděli, že ještě nějaká bude. Snad ale zvítězí zdravý rozum a najde se někdo, kdo o klub stojí. Slavia je zavedená značka kvality a tradice.

VÍCE O SLÁVISTICKÉ KRIZI:

Nezvažoval jste spolu s hráči nějaké protesty? '
Je pravda, že nějaké náznaky proběhly. Snad to nedojde tak daleko. Kabina je rozumná a ví, že by tím Slavii spíš ublížila.

Jak dlouho jste ale ochoten pracovat v nejistotě a bez výplat?
Dokud budu moci. Krize člověka v životě potkávají od toho, aby se s nimi vypořádal. Nechci stávkovat a neplnit povinnosti. Pořád hráče motivuji a říkám jim, aby věřili. Nic jiného mi ani nezbývá. Dokud Slavia existuje, budu bojovat.

A hráči to berou stejně?
Ani nás nenapadlo, že bychom netrénovali. Smekám před nimi klobouk, jak to zvládají a podávají neustále svoje maximum. Snažíme se být během příprav na zápasy pozitivní. Není to sice klasická dřina, protože to musím trochu odlehčit a přidat legraci. Doufám ale, že se všechno brzy vyřeší. Pokud by totiž skončil pan Platil (generální ředitel Slavie, pozn. red.), tak se může stát cokoliv. On je totiž záruka toho, že klub ještě žije.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...