26. září 2011 22:53 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Sparty: Derby pro nás bylo zásadní

Plzeň - Sparta (Trenér Sparty Martin Hašek)  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plzeň - Sparta (Trenér Sparty Martin Hašek) | foto: ČTK

PRAHA Pro suverénní Spartu už nejsou fotbalisté Slavie nejtěžší překážkou v lize, ale trenér Martin Hašek si stejně vítězství v tradičním derby velmi cenil. "Soupeře jsme nejdřív museli zlomit," odmítl, že by se další bodový zisk zrodil snadno.

Proč se ani mezi náhradníky nevešel Tomáš Řepka, jehož jméno fanoušci často vyvolávali?
Už normálně trénoval, ale zasáhla do toho jeho přestupové sága. Nakonec dostali přednost jiní a do osmnáctky nominovaných se nevešel.

Hodnocení Petrouše, trenéra Slavie

Sparta ukázala, jakou má sílu. V první půli tahala za kratší konec, ale stejně potrestala naše dvě zaváhání. Už je u nás pravidlem, že po jedné chybě se mužstvo sesype, přitom hráče nabádáme, ať nevěší hlavy, když se něco nepovede.

Po třetím gólu se ze zápasu stala exhibice, zápas jsme dohráli bez odporu. Jsme zklamaní, protože jsme Spartu chtěli potrápit víc a přerušit její vítěznou sérii. Teď musíme zvednout hlavy a jít dál. Teprve nedávno jsme vstali z mrtvých a nějakou chvíli bude trvat, než se to otočí a Slavie začne zase vyhrávat.

Jak moc vás svazovalo, že jste v derby byli jasným favoritem?
Kdyby u nás Slavie uspěla, tak by vykompenzovala svůj špatný začátek v sezoně. My bychom zase zdevalvovali sedm zápasů, které se nám povedlo vyhrát a připomněli i vyřazení z Evropské ligy. Z těchto důvodů to pro nás nebylo vůbec jednoduché. Dnešní utkání pro nás mělo zásadní význam. Začali jsme poměrně vlažně a do tempa se dostávali teprve postupně. Až ve druhé půli jsme se stali jasným pánem na hřišti.

Nastoupila nejslabší Slavie, jaká za poslední dobu hrála proti Spartě?
Radši bych se vyjadřoval hlavně k našemu mužstvu. Je jasné, že Slavia prochází přerodem a je na začátku cesty. V úvodu jsem z jejích hráčů cítil, že si věří. Soupeře jsme nejdřív museli zlomit. Kdyby se nám to nepovedlo, zažívali bychom perné chvíle až do poslední minuty.

Jak jste spokojený s výkonem Ladislava Krejčího? Klíčový hráč stříbrné devatenáctky z nedávného Eura nastoupil za Spartu teprve poprvé v sezoně.
Je to hráč s velkým talentem, ohromně poctivý, má spoustu předpokladů pro moderní fotbal a k tomu má i zdravý charakter. Chtěli jsme ho víc využívat už na jaře, ale to se léčil po zlomenině nohy. Už během přípravy šel neskutečně nahoru, měl vynikající formu, což potvrdil na mistrovství devatenáctek. Potom ho potkalo zase svalové zranění a pauzíroval. Proto na něj přišla řadě až teď. Jinak bychom ho zařadili do sestavy víckrát.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz