18. září 2015 10:43 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ostuda fotbalu, rozhodčí chyboval vědomě, zuřil sparťanský kouč Ščasný

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný při utkání Evropské ligy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sparty Zdeněk Ščasný při utkání Evropské ligy. | foto: ČTK/AP

TRIPOLIS (Od našeho zpravodaje) Když skončil zápas, běžel přes celé hřiště k chorvatskému rozhodčímu, odstrkával od něj naštvané sparťanské hráče a jeho zase drželi asistenti. Zdeňka Ščasného, trenéra fotbalové Sparty, rozezlila situace z nastaveného času, kdy nebyl uznaný regulérní gól Davidu Lafatovi. Sparťané tak na hřišti řeckého Asterasu Tripolis remizovali na úvod Evropské ligy 1:1.

Trenére, cítíte, že vám rozhodčí ukradl výhru?
Ano, ukradl. To je to správné slovo. Chci ale upozornit, že odpovídám na vaší otázku. V prvním poločase při gólu Davida Lafaty nebyl ofsajd, gól v nastaveném čase byl naprosto regulérní. Po zápase za mnou přišel brankář Tripolisu a říkal mi, že v souboji vůbec nebyl. Pomezní rozhodčí utíkal na půlku a po deseti vteřinách hlavní odpískal nějaký faul. A to bohužel nebyly jediné chyby v zápase, když se bavíme o rozhodčích. Chtěl jsem mluvit o něčem jiném, ale odpovídám na váš dotaz. Neuznat v těžkém evropském zápase dvě branky...

Holek: Rozhodčí čuměl do blba

„Ptali jsme se rozhodčího hned po té situaci, co odpískal na konci a nic z něj nevypadlo. Mlčel, čuměl do blba. Nevím, nechápu důvod, proč neuznal gól.“

Po utkání jste za rozhodčím rychle běžel. Vysvětlil vám svá rozhodnutí, hlavně to z nastaveného času?
Nevysvětloval mi vůbec nic, bylo to jedno velké zoufalství. Chtěl bych ale říct, že chci být a jsem kritický ke svým hráčům, dělali jsme chyby, které si vyříkáme. Byl jsem ale upozorňovaný svými řeckými přáteli, že se něco podobného může stát. Tohle je ostuda fotbalu, rozhodčí to dělal vědomě, od začátku věděl, co dělá.

Vysvětlili vám vaši řečtí přátelé, proč by se něco podobného v Tripolisu mohlo stát?
Ano, vysvětlili, ale nechtěl bych se do toho pouštět. Potvrdilo se to, co říkali. Dál to nechci rozebírat.

Čím to, že vám nevyšly začátky obou poločasů?
To jste řekl ještě slušně, začátky poločasů byly z naší strany katastrofální, to byla hrůza. Věděli jsme, co budou domácí hrát, prvních pět balonů jsme odevzdali jako děti, měl jsem pocit, že jsou hráči ještě na hotelu, že spíme. Začali jsme šíleně. Kdybychom od začátku převzali iniciativu a vytvořili si šance, jako pak v průběhu zápasu, mohlo to vypadat jinak. Ale na kdyby se nehraje. Zápas jsme ale mohli taky prohrát, udělali jsme chyby. Mohli jsme rychle dostat druhou branku a všechno by vypadalo jinak.

Když odhlédneme od rozhodčích, co říkáte na vývoj tabulky po prvních zápasech? Schalke jasně vyhrálo na hřišti Apoelu Nikósie.
Je to realita. Vy jste říkali, že budeme v tomhle zápase favoritem. Já měl o soupeři dobré informace, znal jsem ho a napadlo mě, kolikrát jste ho viděli vy? Byť jsme dělali chyby a pustili Asteras do šancí, měli jsme podat ještě lepší výkon a vyhrát. Kromě gólu jsme dali další dvě regulérní branky, zápas měl dopadnout jinak. Pro mě je to ztráta dvou bodů.

Radim Trusina

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!