Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trenér-sprosťák žehral na pokutu

Sport

  22:44
PRAHA - Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala trenéra Bohemians Praha Luboše Urbana pokutou 50 tisíc korun za hrubou urážku rozhodčího a následné vykázání z lavičky v průběhu utkání 18. kola nejvyšší soutěže proti Slavii.

Míč v brance. foto: ČTK

Urbanovi hrozila v krajním případě až půlmilionová pokuta, ale komise po prozkoumání záznamu na DVD přihlédla k tomu, že podobné problémy ještě neměl. Navíc se k nadávce sám přiznal. "Vzali jsme v potaz polehčující okolnosti, proto je trest na spodní hranici," vysvětlil šéf disciplinárky Alexander Károlyi.

Urban však považoval výši pokuty za nepřiměřenou. "Myslím, že na to, že je to poprvé, tak je to přísné. Trest respektuji a přijímám, ale hrozím se, co bude, až se tu jednou objevím znovu. My nejsme Sparta, vzhledem k tomu, co já v klubu beru, mi to přijde nepřiměřené," tvrdil Urban. Podle Károlyiho ale nejde klubům měřit různým metrem.

Situace v pražském derby, která rozpoutala celou kauzu, se odehrála na začátku druhého poločasu, kdy byl vyloučen ošetřovaný útočník Marek Kincl.

Kanonýr Bohemians při odchodu ze hřiště utrousil několik vulgárních slov a hlavní sudí Libor Kovařík mu na pokyn čtvrtého rozhodčího Jaroslava Bílka, který si urážky vztáhl na svoji osobu, ukázal červenou kartu.

Urban se svého hráče zastával tak vehementně, že byl vykázán na tribunu. Po zápase označil vyloučení za frašku a čtvrtého sudího obvinil ze zrežírování duelu. Zároveň ihned přiznal, že rozhodčímu sprostě vynadal a litoval, že neudržel nadhled, což dnes několikrát zopakoval.

Rozladilo ho však to, že sudí i delegát uvedli v zápise jiné vulgarismy než prý sám řekl. "Vypadlo ze mě jediné sprosté slovo, č....., ale rozhodně ne ty z.... jeden z........ černej. Tohle ani neumím dát dohromady. Čtvrtý rozhodčí si na mě našel lež, zůstává mi nad tím rozum stát. To si pak může každý do zápisu napsat, co chce. Je to přinejmenším divné," zlobil se kouč Bohemians.

Autor: