Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Uličný se rozplýval nad první trofejí, Hašek mu to přál

Sport

  23:00aktualizováno  23:12
PLZEŇ - "Je to krása. Jsem nesmírně šťastný," rozplýval se na pozápasové tiskové konferenci trenér Olomouce Petr Uličný, který si triumfem zajistil první trofej kariéry a zároveň to nejlepší možné loučení s trenérskou profesí, kterou po sezoně uzavře. "Odtrénoval jsem toho hodně a nikdy nic nevyhrál. Tak teď to mám asi za zásluhy," dodal.

Finále českého poháru Sparta Praha - Sigma Olomouc. Fotbalisté Olomouce s trenérem Petrem Uličným (uprostřed) se radují z vítězství foto: ČTK

Když před půlrokem do Sigmy nastupoval s cílem zachránit tým v lize, o něčem podobném se mu ani nesnilo. "Rozhodně ne. Poprvé se mi o tom zdálo až teď před finále. To jsem si představoval, jaké to je přebírat trofej. Ale v reálu je to lepší," přiznal. "Pořád ale mám v hlavě tu záchranu, kterou ještě nemáme stoprocentně jistou. To je pro mě životní úkol. Věřím, že tento triumf nám pomůže tu záchranu dotáhnout," dodal.

K TÉMATU

Za úspěch poděkoval celému týmu. "Musím za to poděkovat nejen hráčům, kteří jsou hlavním strůjcem, tak i celému realizačnímu týmu a vedení klubu. Jsme jedna velká rodina. A musím poděkovat i divákům. Nečekal jsem, že jich bude tolik. Myslím, že i předčili sparťanské fandy, takovou euforii jsem dlouho nezažil," tvrdil.

Konec kariéry si Uličný prý nerozmyslí

Sám prý neví, jak budou probíhat oslavy. "Nevím, protože jsem nikdy nic nevyhrál, tak nevím, jak to oslavit. V autobuse jsem nikdy alkohol nedovolil. Ale teď se určitě přizpůsobím, protože to je životní úspěch. Domluvím se s lídry týmu. Bude to spontánní, a kdyby to mělo překračovat únosnou mez, tak to utnu," řekl Uličný.

Ani triumf a postup do Evropské ligy ho prý nepřesvědčí o tom, aby si rozmyslel konec trenérské kariéry. "Já jsem vyšťavený. Manželka říkala, že potřebuje, abych ještě chvíli žil. Takže budu mít maximálně nějakou malinkou funkci v klubu a budu se jen chodit dívat, jak to tihle kluci hrají. Tohle mužstvo má velký potenciál, navíc máme velmi dobrou mládež, proto věřím, že tuhle slávu ještě Sigma brzy zopakuje," dodal.

Trenér Sparty Martin Hašek litoval špatné defenzivní činnosti svých svěřenců při jediné brance utkání v podání Michala Vepřeka. "Byl to laciný gól, kdy jeden hráč přešel přes tři naše obránce. Na jednu stranu je to jeho skvělá útočná práce, na druhou u našich obránců velmi špatná," řekl Hašek.

Hašek: Zápas zapadl do nepřesvědčivých jarních výsledků

"Bylo to pěkné a napínavé finále, spousta rychlých brejků. Bohužel my jsme nedali jako první gól, což rozhodlo. Měli jsme šance minimálně na vyrovnání a vybojování penaltového rozstřelu, ale my se na jaře v koncovce trápíme, takže nám nezbývá než pogratulovat soupeři," zhodnotil Hašek utkání, které vyneslo vítěznému týmu prémii 1,5 milionu korun a poražené Spartě 500 tisíc.

Za pozitivum považuje Hašek alespoň to, že trofej získal olomoucký trenér Petr Uličný. "Je hezké, že se tak skvělý člověk a trenér loučí s kariérou trofejí. Ovšem bohužel pro nás," dodal sparťanský kouč. "Cítíme veliké zklamání, protože jsme pohár moc chtěli vyhrát. Teď se musíme připravit na závěr ligy. Musíme se postarat o to, aby to nemělo dopad na naši bojeschopnost. Ale nebojím se, že by nás to ovlivnilo," uvedl Hašek.

Sérii chyb v rozehrávce, které vedly k nebezpečným brejkům soupeře, označil za individuální selhání a nedostatek trpělivosti. "Začali jsme hrát vabank příliš brzy, chyběla nám trpělivost. Celkově zápas zapadl to do těch nepřesvědčivých výsledků v průběhu jara. Ale zatím nechci mluvit o nepovedeném jaru, hodnocení bude až po sezoně. Stále věříme, že to můžeme v lize napravit," dodal Hašek.

Finále se letos obešlo bez větších výtržností

Pohárov finále se obešlo bez větších výtržností fanoušků. Bezpečnostní opatření plzeňských pořadatelů a policistů nedovolila opakovat řádění fanoušků olomoucké Sigmy, kteří po loňském finále v Jihlavě napadli na stadionu příznivce vítězné Mladé Boleslavi.

Škoda tentokrát nepřesáhla tři tisíce korun, fanoušky ve věku 24 a 20 let policie vyšetřuje pro podezření z přečinu proti majetku. Ostatní příznivce olomouckého klubu policisté v kordonu doprovodili z nádraží na stadion.

Utkání i jeho konec se obešly bez větších problémů. Na konci zápasu policisté rozmístění podél hřiště zabránili fanouškům proniknout na hrací plochu

Autor: