14. října 2011 17:42 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenér Weiss dál povede Slováky, byť nepostoupili

Nizozemsko - Slovensko (trenér Weiss) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nizozemsko - Slovensko (trenér Weiss) | foto: Reuters

BRATISLAVA Trenér Vladimír Weiss povede slovenské fotbalové reprezentanty i v další kvalifikaci. Na dnešní tiskové konferenci oznámil, že dodrží smlouvu, kterou má ještě na příští dva roky. Zopakoval však, že se na svém postu nehodlá držet násilím.

Weiss se zároveň omluvil za vulgární urážku novináře po kvalifikačním utkání s Ruskem, za kterou dostal od vedení svazu pokutu 10.000 eur (téměř 250.000 korun). "Chtěl bych se médiím a zvlášť tomu konkrétnímu novináři omluvit. Moje jednání bylo nevhodné a nekorektní, na postu reprezentačního trenéra bych se takto chovat neměl. Ale to jsem já, Vlado Weiss," řekl kouč.

O SLOVENSKÉ REPREZENTACI ČTĚTE VÍCE

Tiskovou konferenci ale Weiss svolal zejména kvůli informacím o svém platu, které se ve čtvrtek objevily v médiích. Podle magazínu Trend činí měsíční plat trenéra slovenské fotbalové reprezentace více než 34 tisíc eur (840.000 korun). Dalších 5000 eur údajně Weiss dostává za každý kvalifikační zápas a 3000 eur za přípravné duely.

"Nevadí mi zveřejnění financí, protože jsem nic neukradl. Naopak, do této republiky jsme přinesli peníze, které se tu zdaňují. Zveřejnění mého platu a mé smlouvy však vidím jako účelovou věc. Ty informace nejsou pravdivé, možná vás potěším, vydělávám víc," prohlásil Weiss.

Weiss odmítl několik nabídek

Sedmačtyřicetiletý trenér upozornil, že o své budoucnosti hovořil s prezidentem svazu Jánem Kováčikem už před měsícem. Tehdy mu prý Kováčik vyjádřil podporu, stejně jako ve čtvrtek, když mu oficiálně udělil pokutu. Slovensko na ME 2012 nepostoupilo, v kvalifikační skupině skončilo čtvrté za Ruskem, Irskem a Arménií.

Weiss nevidí důvod, proč by nyní měl z postu reprezentačního trenéra odejít. Přitom bez práce by prý nezůstal. "Měl jsem i lukrativnější nabídky z Ruska nebo arabského světa. Ale já jsem zvolil trnitou cestu, protože chci pomoci slovenskému fotbalu," dodal.

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.