17. července 2008 16:29 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Trenéři označili volbu za překvapivou

Rada povede reprezntaci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rada povede reprezntaci. | foto: ČTK

PRAHA Za překvapivou označili fotbaloví trenéři dnešní volbu Petra Rady novým koučem české reprezentace. Většina z nich totiž počítala se zvolením Jozefa Chovance, který je podle nich větší osobností. Radovi však přejí štěstí a věří, že dokáže zvládnout své pověstné emoce.


"Každý nástupce pro trenérovi Karlu Brücknerovi to bude mít těžké," uvedl bývalý český reprezentant a současný předseda představenstva FC Brno Karel Jarůšek. Jasné vítězství Petra Rady ho překvapilo. "Situaci jsem ale monitoroval podle médií. Ta jednoznačně favorizovala Jozefa Chovance. Oba trenéři však dnes představili své koncepce a podle jasného vítězství zřejmě více oslovil členy výkonného výboru Petr Rada. Těžko se mohu více k celé situaci vyjadřovat, neboť jsem u hlasování nebyl," dodal Jarůšek. 

 
Podobné názory měli také další trenéři. "Překvapilo mě to, protože podle toho, co se objevovalo v médiích, byl favoritem Chovanec," uvedl bývalý trenér Jablonce, Zlína, Opavy či Olomouce Vlastimil Palička. Sám by volil současného generálního manažera Sparty. "V situaci, kdy zůstali jen tito dva kandidáti, bych byl pro Chovance. Reprezentační trenér by měl být fotbalovou osobností, autoritou pro hráče a měl by mít charisma, což podle mě splňuje spíše Chovanec. Ale jinak bych na postu reprezentačního trenéra rád viděl Ivana Haška," dodal Palička, který naposledy vedl Trenčín.

Podle expertů bude Rada pokračovat v práci svého dosavadního nadřízeného u reprezentace Karla Brücknera. "Naváže na něj, ale dá tomu svůj rukopis," prohlásil Kalvoda. Změnu neočekává ani Palička, podle kterého by to však bylo potřeba. "Byla chyba, že nebyla vytvořena kritéria pro to, jaký směr by nový trenér měl
reprezentaci dát. Větší změny se však nedají očekávat ani proto, že další kvalifikace je za dveřmi a jsou potřeba okamžité výsledky. Nějaké postupné změny by ale přijít měly, i když je neočekávám," zakončil své hodnocení Palička.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?