Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Trenéři označili volbu za překvapivou

Sport

  16:29
PRAHA - Za překvapivou označili fotbaloví trenéři dnešní volbu Petra Rady novým koučem české reprezentace. Většina z nich totiž počítala se zvolením Jozefa Chovance, který je podle nich větší osobností. Radovi však přejí štěstí a věří, že dokáže zvládnout své pověstné emoce.

Rada povede reprezntaci. foto: ČTK


"Každý nástupce pro trenérovi Karlu Brücknerovi to bude mít těžké," uvedl bývalý český reprezentant a současný předseda představenstva FC Brno Karel Jarůšek. Jasné vítězství Petra Rady ho překvapilo. "Situaci jsem ale monitoroval podle médií. Ta jednoznačně favorizovala Jozefa Chovance. Oba trenéři však dnes představili své koncepce a podle jasného vítězství zřejmě více oslovil členy výkonného výboru Petr Rada. Těžko se mohu více k celé situaci vyjadřovat, neboť jsem u hlasování nebyl," dodal Jarůšek. 

 
Podobné názory měli také další trenéři. "Překvapilo mě to, protože podle toho, co se objevovalo v médiích, byl favoritem Chovanec," uvedl bývalý trenér Jablonce, Zlína, Opavy či Olomouce Vlastimil Palička. Sám by volil současného generálního manažera Sparty. "V situaci, kdy zůstali jen tito dva kandidáti, bych byl pro Chovance. Reprezentační trenér by měl být fotbalovou osobností, autoritou pro hráče a měl by mít charisma, což podle mě splňuje spíše Chovanec. Ale jinak bych na postu reprezentačního trenéra rád viděl Ivana Haška," dodal Palička, který naposledy vedl Trenčín.

Podle expertů bude Rada pokračovat v práci svého dosavadního nadřízeného u reprezentace Karla Brücknera. "Naváže na něj, ale dá tomu svůj rukopis," prohlásil Kalvoda. Změnu neočekává ani Palička, podle kterého by to však bylo potřeba. "Byla chyba, že nebyla vytvořena kritéria pro to, jaký směr by nový trenér měl
reprezentaci dát. Větší změny se však nedají očekávat ani proto, že další kvalifikace je za dveřmi a jsou potřeba okamžité výsledky. Nějaké postupné změny by ale přijít měly, i když je neočekávám," zakončil své hodnocení Palička.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!