Čtvrtek 7. prosince 2023, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trest pro fotbalové kluby ztratil smysl. Je příliš teplo

Sport

  6:36
PRAHA - Na jejich nevyhřívaných trávnících měla v současnosti ležet vrstva sněhu nebo bláta, místo toho se stále zelenají. Fotbalisté Bohemias 1905, Kladna a Ostravy se i přes téměř jarní počasí musí zřejmě definitivně smířit s nechtěným azylem na Strahově, respektive ve Vítkovicích.

Na vítkovickém stadionu bude rušno i při zápase Baníku. foto: wwww.fcvitkovice.cz

Žádná další výjimka nebude. "Nemám v úmyslu měnit rozhodnutí klubů, to by bylo na vyhazov," potvrzuje šéf ligy Ivo Lubas. Většina prvoligových klubů už v červnu rozhodla, že poslední dvě podzimní a první čtyři jarní kola musí být odehrána jen na hřištích s vyhřívaným trávníkem.

DOČASNÝ AZYL

Kluby, kterých se týká stěhování:

Baník Ostrava - z chátrajících Bazalů se přestěhuje do Vítkovic, kde odehraje v pondělí utkání s Olomoucí a na jaře ještě další dva zápasy.

Bohemians 1905 - klub z vršovického Ďolíčku čekají na Strahově tři zápasy, z toho i víkendový šlágr se Spartou.

Kladno - Středočeši si "vyhnanství" na Strahově vyzkoušeli už v minulém kole. Znovu se na neútulný stadion nastěhují koncem února v 18. kole.

A ten zmíněná trojice nemá. Jenže teplo, které panuje na konci listopadu, všechny zaskočilo. "Když je venku 14 stupňů, říkáte si, jestli to není trochu divné," říká šéf Kladna Eduard Novák.

Jeho klub prožil stěhování jako první už v sobotu, kdy v "domácím" prostředí na Strahově hostil Bohemians 1905. Jenže vyhřívání pod trávníkem nebylo paradoxně potřeba vůbec zapínat.

Strahov vyjde na 100 tisíc
I proto se už minulý týden vedení Baníku pokusilo fotbalový svaz umluvit, aby pondělní utkání s Olomoucí nemuselo hrát na Městském stadionu ve Vítkovicích, ale na svých Bazalech.

Marně. "Byli jsme v kontaktu s meteorologickým ústavem a měli jsme zprávy, že sněžit by tady mělo nejdříve příští víkend," krčí rameny mluvčí Baníku Igor Bruzl. Přesto hned dodává: "Je to pro nás komplikace, ale chápeme to. Kdyby to svaz povolil, byl by to precedens. Chtěli by to všichni."

I proto se i zbylé dva kluby se stěhováním na Strahov smířily. "Souhlasím, že trávník je teď na Strahově lepší než v Ďolíčku," připouští i ředitel Bohemky Lukáš Přibyl. Přesun tří klubů na neutrální půdu měl být navíc trestem za to, že nestihly včas vyhřívání vybudovat. "Není to ideální, ale jsem rád, že nemusíme hrát na Strahově celou sezonu," dodává Novák.

Jeho klub byl sice ušetřen zamýšlené pokuty ve výši 500 tisíc korun, přesto se jeho pokladna ztenčí: pronájem Strahova na jedno utkání vyjde na 100 tisíc, azyl ve Vítkovicích je o polovinu levnější. "Pokud bude počasí stejné, zkusíme požádat o výjimku aspoň pro jarní část," plánuje kladenský šéf.

Změnit původní nařízení však může jedině ligové shromáždění. A to zatím nemá naplánované ani další setkání. "Že by změnu schválilo? Je to hodně nepravděpodobné," potvrzuje Lubas.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!