21. června 2011 22:42, aktualizováno  22:54 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tribunál ČMFS dodatečně udělil licenci pěti klubům

Šéf Bohemians Praha Karel Kapr odchází z jednání disciplinární komise ČMFS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Bohemians Praha Karel Kapr odchází z jednání disciplinární komise ČMFS | foto: ČTK

PRAHA Licenční tribunál ČMFS dnes udělil profesionální licenci pro příští ročník druhé fotbalové ligy pěti klubům, které o ni dosud marně žádaly. V osudí při losování soutěže se tak v pátek objeví i kluby ze Znojma, Vlašimi, Mostu, Varnsdorfu a ve výčtu nechybějí ani Bohemians Praha ze Střížkova. Svaz o tom informoval na svém webu.

"Licenční tribunál ČMFS po zhodnocení informací, podkladů obsažených v odvoláních klubů, informací licenčního manažera a závěrů z jednání licenční komise ČMFS rozhodl takto: licence byla udělena 1. SC Znojmo, Graffin Vlašim, Baník Most, Bohemians Praha a FK Varnsdorf," oznámil svaz bez bližších podrobností.

Už před týdnem komise rozhodovala o licencích pro oba nováčky druhé ligy.

Jenže zatímco Opava podmínky řízení splnila, zástupci Bohemians Praha odešli bez licence.

Střížkovský klub, který loni potkal pád z první až do třetí ligy, údajně nepředložil rozvahu a výkaz zisků za poslední účetní období a plán výdajů na příští ročník. Dostal však možnost odvolat se k licenčnímu tribunálu a stejného práva využily i další čtyři celky, které licenci neobdržely o týden dříve.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.