Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Tvrdík prozradil na twitteru sestavu Slavie. Jarolím by ho zabil, Uhrin nikoliv

Sport

  14:30
PRAHA - Předseda představenstva fotbalové Slavie Jaroslav Tvrdík nenudí. A nemusí být ani v Česku. Stačí, když na twitteru pět hodin před výkopem zápasu odtajní sestavu svého celku.

Dušan Uhrin se umí naštvat. foto: ČTK

Krátce před sobotním polednem se musel kouč pražské Slavie Dušan Uhrin ml. pořádně orosit. Jeho nadřízený se tak nemohl dočkat souboje v Olomouci, že umístil na svůj twitterový účet sestavu pro duel 25. kola Synot ligy.

Slavia v Olomouci jen remizovala a ztratila důležité body v boji o Evropu

Zároveň doplnil: „Věřím ve tři body. Vše jiné dnes bude zklamání. Slavia!“ Tweet sice následně expresně smazal, síla sociálních sítí se ale ukázala v plné nahotě. „Kdybych v roce 2007 zveřejnil sedm hodin dopředu sestavu Karla Jarolíma, tak už mi teď 9 let chodíte dávat na hrob kytky,“ reagoval na Tvrdíka bývalý tiskový mluvčí sešívaných Ondřej Zlámal.

Trenér Mladé Boleslavi Karel Jarolím, který dříve vedl Slavii.

Nástupci kouče, která dovedl Slavii ke dvěma titulům, ale nejspíše tak do smíchu nebylo. Zvláště, když nesplnil „nařízení“ svého šéfa a v Olomouci Pražané „jen“ remizovali 1:1 a po večerním duelu Liberce s Jihlavou (2:0) se tak jejich ztráta na Severočechy natáhla na sedm bodů.

Tweet Jaroslava Tvrdíka.

Přesto dokázal na tiskovce temperamentní trenér udržet profesionální tvář. „Nebudu se vymlouvat na to, že jsme remizovali proto, že byla sestava známá dopředu. V cizině, třeba ve Švédsku, se ví i den dopředu, jaká bude sestava. Remizovali jsme spíše proto, že jsme nebyli odvážnější,“ pronesl Uhrin před novináři.

To jeho rival – Václav Jílek – tak shovívavý k Tvrdíkovi nebyl. „Nevím, asi se nepohybuje v profesionálním sportu tak dlouho, tohle by nemělo jít na veřejnost. Ale musím říct, že my jsme sestavu Slavie stejně na sto procent odhadli, jen nám ji potvrdil. Ve finále to ale nehrálo roli,“ řekl kouč Hanáků.

Trenér Olomouce Václav Jílek).

Otázkou je, zda oba pánové mluvili pravdu a co se jim jak před zápasem, tak poté při setkání se žurnalisty honilo hlavou doopravdy.

Sám „viník“ celé kauzy po zápase na twitter napsal: „Nejsem dnes spokojen, ale tým má dostat šanci. Nestydím se za to, že jsem Slávista. CEFC je majoritním vlastníkem ani ne 8 měsíců. Díky všem.“

Zápas 25. kola Synot ligy SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha.
Zápas 25. kola Synot ligy SK Sigma Olomouc - SK Slavia Praha

A jak vysvětlil svůj přehmat? „Sestava je překvapivě stejná jako ve všech novinách. Jsem ve světě a neuvědomil jsem si časový posun. Dušan je v poho,“ hájil se ještě v sobotu před výkonem souboje. Tak nějak zapomněl, že je rozdíl, pokud o něčem spekulují novináři a pokud zápasovou jedenáctku odhalí nejvyšší boss toho konkrétního klubu...