Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tvrdík zlákal do Slavie sedm sparťanek. Holky si snížily své renomé, zuří manažer

Sport

  13:00
PRAHA - Hned sedm fotbalistek přetáhla Slavia svému úhlavnímu pražskému rivalovi Spartě. Dres mění Eva Bartoňová, Tereza Krejčiříková, Tereza Szewieczková, Lucie Hloupá, Aneta Dědinová, Klára Zelená a Denisa Veselá.

Vedení fotbalové Slavie se povedl majstrštyk, přetáhnout ze Sparty hned sedm fotbalistek foto: sparta.cz

Slavia obhájila fotbalový titul. Ženy udržely po remíze náskok před Spartou

Mistrovská Slavia využila nedávnou změnu přestupního řádu, podle níž je možné získat bez souhlasu druhého klubu hráčky, které mají zaregistrované pouze poloprofesionální smlouvy. V tomto případě Spartě zaplatí pouze výchovné, ale ne odstupné.

„V první řadě je nutné říci, že Slavie udělala to, co mohla. V rovině morální to ale v prostředí ženského fotbalu doposud v pořádku nebylo,“ uvedl manažer ženského týmu Dušan Žovinec pro web Sparty.

„Nejen že Slavia přetáhla sedm zmíněných hráček, oslovila jich i víc. To pro ni, myslím, není dobré vysvědčení,“ doplnil.

Fotbalistky Slavie se radují z obhajoby titulu.
Nejúspěšnější česká fotbalistka Pavlína Ščasná

Jednání hráček ho zklamalo. „U některých jsme věděli, že je Slavia oslovila, přesto nám garantovaly, že nepůjdou. Mluvili jsme s nimi, vysvětlovali jim to a ony se v poslední den rozhodly do Slavie odejít. To pro mě bylo obrovské životní zklamání,“ upozornil Žovinec.

„Byl bych rád, kdyby mi to hráčky řekly do očí. To se ale ani u jedné z nich nestalo. Ano, máme za sebou několik neúspěšných let a změny trenérů, ale pokud právě před tím utekly, jen si snížily své renomé,“ dodal bývalý trenér sparťanek a ženské reprezentace.

Autor: