4. června 2008 12:23 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

UEFA komplikuje rozdávání lístků

Lístky na EURO. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lístky na EURO. | foto: ČTK

BASILEJ Podobně jako v Rakousku se i mnozí politici ve spolupořadatelském Švýcarsku rozhodli vrátit část svých volných vstupenek na zápasy nadcházejícího evropského fotbalového šampionátu a dát je k dispozici fanouškům. Na rozdíl od Rakouska s tím ale měli nečekané problémy.


Proti záměru švýcarských politiků se postavila evropská fotbalová asociace UEFA, která už dříve vyvolala značnou nevoli různých podnikatelů striktním trváním na dodržování přísných pravidel pro reklamu mistrovství a ochranu oficiálních sponzorů. Tentokrát zase kontroloři UEFA zakázali švýcarským politikům vrátit část vstupenek na Euro 2008 a umožnit jejich slosování pro fanoušky, na které se dříve nedostalo.


Podnětem pro tuto akci se stal záměr 35 sociálnědemokratických poslanců basilejského kantonu odevzdat část svých vstupenek fanouškům. Jenže právě proto, že vystupovali jako skupina zástupců konkrétní strany, označila to UEFA za nepřípustnou politickou reklamu a slosování zakázala. Zástupci strany reagovali na zákaz oznámením, že vstupenky rozdají v basilejské fanouškovské zóně na protest proti praxi UEFA, která přiděluje
velké množství lístků sponzorům a různým prominentům na úkor místních obyvatel.


Rakouští politici, kteří vystupovali v této věci jednotně, a nikoli po
stranické linii, naopak neměli žádné problémy. Z 1600 lístků, které dostali k dispozici, jich nakonec vrátili fanouškům plných 1369. S jejich přidělováním nebude problém, protože už při původním losování zájemců byl vypracován i seznam náhradníků, který bude nyní uplatněn.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz