21. listopadu 2012 15:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

UEFA po útoku v Tel Avivu odložila zápas mezi Šmonou a Bilbaem

Fotbalista Athleticu Bilbao Fernando Llorente | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Athleticu Bilbao Fernando Llorente | foto: Reuters

TEL AVIV/NYON Vedení UEFA po dnešním teroristickém útoku na autobus v centru Tel Avivu odložilo čtvrteční zápas Evropské ligy mezi Hapoelem Kirjat Šmona a Bilbaem ve skupině I, v níž hrají i fotbalisté pražské Sparty. Zprávu potvrdil i oficiální web španělského klubu. Náhradní termín zatím není znám.

Bilbao dnes mělo ze Španělska odletět nejprve do Tel Avivu a pak se přesunout do Haify, kde Šmona kvůli nevyhovujícím parametrům svého stadionu hraje domácí zápasy evropských pohárů.

Tým finalisty soutěže z minulé sezony se sešel na letišti v Bilbau, po dopoledním útoku v Tel Avivu ale klub požádal o odložení zápasu a vedení UEFA mu vyhovělo.

Třetí Šmona i čtvrté Bilbao jsou ve skupině I na pokraji vyřazení a musejí doufat, že Pražané ve čtvrtečním domácím utkání s jistým postupujícím Lyonem prohrají. Jakýkoli bodový zisk by znamenal, že Šmona i Bilbao vypadnou ze hry.

Útok na autobus v centru Tel Avivu si krátce před polednem vyžádal nejméně 21 zraněných, stav tří z nich je údajně vážný. Mluvčí izraelské vlády prohlásil, že šlo o teroristický čin. K útoku se nepřihlásila žádná skupina, palestinské radikální hnutí Hamas ho ale uvítalo.

Atentát se odehrál osmý den izraelského bombardování palestinského pásma Gazy, jehož deklarovaným cílem je zabránit tamním radikálům z hnutí Hamas v raketovém ostřelování izraelského území. O zprostředkování příměří se snaží Egypt.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?