12. srpna 2010 19:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ugandská policie zatkla teroristy, kteří zabili 76 fanoušků během MS

Uganda - atentátníci jsou zatčeni. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uganda - atentátníci jsou zatčeni. | foto: ČTK

KAMPALA Ugandská policie zatkla čtyři muže, kteří jsou údajnými strůjci atentátů na fotbalové fanoušky, při nichž začátkem července zahynulo v hlavním městě Kampale 76 lidí.

Muži dnes při tiskové konferenci přiznali naplánování krvavých útoků. Byl mezi nimi i třetí sebevražedný atentátník, který si prý útok rozmyslel na poslední chvíli.

Jeden z vůdců Isah Luyima řekl novinářům, že skupina zosnovala útok na fanoušky sledující finále světového šampionátu ve snaze zabít co nejvíce cizinců, zejména Američanů. Při útocích byl zabit jeden Američan, nejvíce obětí pocházelo z Ugandy.

Luyima naverboval svého bratra a jednoho ze svých přátel. Čtvrtým z údajných strůjců atentátů je muž, kterého vyšetřovatelé považují za člena teroristické sítě Al-Káida. Luyimův bratr Haruna měl jako třetí z atentátníků zaútočit na dalším místě.

Těsně před odpálením nálože si ale útok rozmyslel, protože "nevěděl proč by tolik lidí sledujících fotbal mělo být bezdůvodně zabito".

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz