Středa 8. dubna 2020svátek má Ema 19 °C jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ukrajina má problém, potvrzen jen Kyjev

Platini se začíná zlobit.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Platini se začíná zlobit. |

BUKUREŠŤ Pouze hlavní město Kyjev má na Ukrajině jistotu, že bude hostit zápasy fotbalového mistrovství Evropy za tři roky. Výkonný výbor UEFA na dnešním zasedání v Bukurešti oznámil, že o zbylých třech ukrajinských dějištích rozhodne až 30. listopadu.

V Polsku je naopak vše vyřešeno, na fotbal se mohou těšit ve Varšavě, Poznani, Vratislavi a Gdaňsku. Zástupci UEFA odložili konečnou volbu kvůli přetrvávajícím problémům na Ukrajině. "Existují tu stále problémy, které musí být vyřešeny. Jedná se především o značné komplikace v infrastruktuře," oznámil šéf UEFA Michel Platini.

Podle jeho slov se počítá se Lvovem, Doněckem a Charkovem, na definitivu si ale tato trojice bude muset ještě půl roku počkat. Ze souboje o zorganizování šampionátu vypadla dvě jihopolská města Krakov a Chorzów, na Ukrajině se v podobné situaci ocitly Dněpropetrovsk a Oděsa.

Zatím není ani jisté, zda bude finálový zápas přidělen Kyjevu, jak bylo plánováno. "Splňuje kritéria UEFA pro zápasy až do semifinálové fáze. Finále se zde bude konat ale pouze v případě, že budou do 30. listopadu splněny specifické podmínky na stadionu, infrastruktury letiště, místní dopravy a ubytování. Jinak to bude Varšava," upozornil Platini.

Na Ukrajinu těžce doléhá ekonomická krize. Přestože je výstavba stadionů jednou z vládních priorit, příprava potřebných hotelů a dalších zařízení za časovým rozvrhem zaostává.

V úvahu přišel také plán, že by se zápasů ME zhostila šestice polských měst a jen dvě ukrajinská, o čemž nechtěla ukrajinská strana ani slyšet. Platini však nyní naznačil, že by se nakonec mohl šampionát odehrát ve čtyřech polských a dvou nejlépe připravených ukrajinských městech.

Premium

Většině stačí kapky na kašel a vitaminy, říká primář, který vyléčil koronavirus

Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V Česku se vyléčili první čtyři pacienti z onemocnění COVID–19. Tři se léčili na infekčním oddělení ústecké Masarykovy...

Premium

Kvůli ‚maláčovské revoluci‘ nemáme finanční rezervy, míní exprezident Klaus

Bývalý prezident Václav Klaus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česko v karanténě, omezený pohyb lidí, zavřené školy, obchody nebo hotely. A z toho plynoucí kolapsy podniků i celých...

Premium

Chtěli jsme devět dětí, ale pět nám stačí, říká vítězka Peče celá země

Vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vyhrála televizní soutěž Peče celá země. Tvrdí, že nerada soutěží, ale trumfla by kdekoho z nás. Jako máma tří dětí si...

OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?
OVĚŘENO: Jak nám chutnaly toustís od Penamu?

Dvacet testerek z řad čtenářek eMimina mělo možnost ochutnat jedinečné toustís od Penamu. Jak jim chutnaly, co si z nich připravily a jak je celkově zhodnotily?