Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

United jsou na čele Premier League

18:27aktualizováno  20:30
LONDÝN - Manchester United už zase vévodí anglické nejvyšší fotbalové lize. Dnes udolal Bolton na jeho hřišti a propracoval se před Liverpool. Gólem o tom rozhodl bulharský střelec Dimitar Berbatov.

Střelec ManU Berbatov. foto: ČTK

Red devils celý zápas na půdě oblastního rivala tlačili, ale Wanderers se soustředili na pevnou obranu. Na gól si tak fanoušci museli počkat do 90. minuty, kdy se po perfektním pasu od Teveze trefil hlavou Berbatov.

Ještě větší drama prožili fanoušci Chelsea. Ta na domácím trávníku prohrávala od 60. minuty se Stoke 0:1. Tlak favorita dlouho nenesl ovoce a zdálo se, že Stoke si z Londýna odveze nečekané tři body. V 88. minutě ale skóroval Belleri a Lampard ve třetí minutě nastavení dokonal dílo zkázy.

Naplno bodovali také fotbalisté Arsenalu na hřišit Hullu. Povedla se jim tak odveta za podzimní utkání, vek terém se v Londýně překvapivě radoval nováček.

22. kolo: Blackburn - Newcastle 3:0 (66. a 86. Roberts, 61. McCarthy z pen.), Bolton - Manchester United 0:1 (90. Berbatov), Chelsea - Stoke 2:1 (88. Belletti, 90.+3 Lampard - 60. Delap), Manchester City - Wigan 1:0 (53. Zabaleta), Sunderland - Aston Villa 1:2 (11. Collins - 60. Milner, 80. Barry z pen.), West Bromwich - Middlesbrough 3:0 (54. a 67. Koren, 4. Brunt), Hull - Arsenal 1:3 (65. Cousin - 30. Adebayor, 82. Nasri, 86. Bendtner)