United v boji o titul začíná docházet dech. Po remíze na hřišti předposledního West Bromu ztrácí na City sedm bodů

Zklamaný kapitán Manchesteru United Harry Maguire. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United remizovali s předposledním West Bromwichem 1:1 a znovu ztratili na městského rivala City v boji o čelo anglické ligy. Z druhého místa jsou pozadu o sedm bodů a "Citizens" mají zápas k dobru.
  17:35aktualizováno  19:48

West Bromwich se ujal překvapivého vedení už po 83 vteřinách hry, kdy se prosadil ze vzduchu Mbaye Diagne. Krátce před pauzou „nohejbalově“ srovnal nejlepší střelec United Bruno Fernandes, svou čtvrtou asistenci v tomto měsíci si připsal krajní bek Luke Shaw. Fernandes se během 38 ligových zápasů za „Rudé ďábly“ podílel na 38 brankách (22 gólů, 16 asistencí), lepší bilanci má v klubové historie pouze Andy Cole (33 gólů, 13 asistencí).

Zklamaný kapitán Manchesteru United Harry Maguire.
Fotbalisté Manchesteru United slaví postup v FA Cupu přes West Ham.

Další gól už ale favorit nepřidal, a tak United ztratili body počtvrté z posledních pěti ligových zápasů. West Bromwich čeká na výhru šest ligových utkání a na nesestupové pásmo ztrácí 12 bodů.

Aubameyang nastoupil od začátku zápasu po téměř měsíci a svůj návrat do základní sestavy oslavil ve velkém stylu. Gabonský útočník otevřel skóre ve 13. minutě střelou na přední tyč a druhou trefu přidal z pokutového kopu. Hattrick završil po změně stran hlavou, kdy zvýšil už na 4:0, navíc překonal metu 200 branek vstřelených v některých z pěti nejprestižnějších evropských lig.

Leeds dokázal pouze zkorigovat zásluhou Pascala Struijka a Héldera Costy a v tabulce přepustil „Kanonýrům“ desátou pozici. Arsenal v lize naplno uspěl po třech zápasech.

Southampton podlehl doma 1:2 Wolverhamptonu a poprvé v historii prohrál šest ligových utkání v řadě. Obrat dokonal v 66. minutě vítěznou trefou Pedro Neto. „Vlci“ oplatili soupeři čtvrteční vyřazení z Anglického poháru.