Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

'Uprchlík' Hašek: Mohl mě nahradit Janota

Sport

  8:00
PRAHA - V hlavě si dopředu naplánoval, že vedení českého fotbalu opustí po polovině čtyřletého mandátu. Jak Ivan Hašek včera uvedl, měl také představu o svém nástupci. "Napadl mě Eduard Janota," zmínil bývalého ministra financí, který však na konci května zemřel po srdeční zástavě. "Už bohužel není mezi námi, jinak bych ho oslovil." O dalších jménech nechtěl mluvit konkrétně.

Ivan Hašek. foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Za "jednu z možností" označil Jindřicha Rajchla. Dosavadní místopředseda byl vedle trenéra reprezentace Michala Bílka a jejího manažera Vladimíra Šmicra jedinou osobou, které své rozhodnutí sdělil v předstihu. Především by prý byl nerad, pokud by se o zvolení pokoušel někdo z bývalého vedení svazu, včetně Jiřího Kubíčka, který už vyzval celý výkonný výbor, aby znovu požádal o důvěru.

"Starého psa novým kouskům nenaučíš. A komentáře lidí, kteří byli neúspěšní, mě v tomto názoru jen utvrzují. Všichni vidí, jak se změnila situace – komory už nejdou proti sobě, svaz má nový název a já jsem rád, že funkcionáři přestali brát fotbalové dění kontroverzně," prohlásil Hašek.

Ivan Hašek.

Důrazně se ohradil proti tvrzení, že ze svazu odešel v návaznosti na pád Aleše Hušáka z čela Sazky. "Jen mě mrzí, že se v této zemi může objevit v médiích bez následků jakákoliv spekulace, i když je založena na naprosté lži a bez důkazů," uvedl sedmačtyřicetiletý Hašek, který se po funkcionářské éře vrací na trenérskou lavičku.

O svém odchodu z českého fotbalu byl přesvědčen po celé dva roky, ale před čtvrt rokem se změnilo jeho trenérské angažmá v arabském klubu Al Ahlí v realitu. "Smlouvu jsem podepsal už před třemi měsíci, ale od té doby o ní nikdo nevěděl, včetně mých nejbližších spolupracovníků," uvedl.

Na práci ve staronovém působišti se už moc těší. V červenci vyrazí s týmem na soustředění v Evropě. "Budeme týden v Česku, tři týdny v Rakousku a pak vyrazíme na měsíc do Austrálie," dodal Hašek.

Autoři: ,