7. května 2018 14:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Úspěch české diplomacie. Rozhodčí Adámková bude pískat finále Ligy mistrů

Jana Adámková bude pískat finále Ligy mistrů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Adámková bude pískat finále Ligy mistrů. | foto: Ondřej BičištěMAFRA

NYON Finále fotbalové Ligy mistryň mezi Wolfsburgem a Lyonem bude 24. května v Kyjevě pískat česká rozhodčí Jana Adámková.

UEFA oznámila, že rozhodující zápas Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Liverpoolem dostal na starost Srb Milorad Mažič a finále Evropské ligy mezi Atléticem Madrid a Marseille povede Nizozemec Björn Kuipers.

Adámková má před sebou ve 40 letech vrchol kariéry. Dosud pískala zápasy na mistrovství Evropy žen a také finále mistrovství světa dvacítek. 

Pravidelně pak rozhoduje zápasy české druhé ligy mužů a bývá nasazována jako čtvrtá rozhodčí v nejvyšší soutěži. 

Ve finále bude spolupracovat s asistentkami na čarách Sian Masseyovou z Anglie a Sanjou Rodakovou-Karšičovou z Chorvatska.

Rozhodčí Milorad Mazic dává žlutou kartu Chilanovi Eduardovi Vargasovi.

Srbský rozhodčí Milorad Mažič.

Na vrchol kariéry se připravuje i Mažič, který už má na kontě 114 mezinárodních zápasů včetně Superpoháru UEFA z roku 2016 mezi Sevillou a Realem Madrid. 

V této sezoně pískal pět zápasů Ligy mistrů včetně duelu předkola mezi pražskou Slavií a APOELem, dva zápasy Evropské ligy a tři zápasy světové kvalifikace. 

Loni v létě rozhodoval i finále Poháru FIFA mezi Chile a Německem.

ČTK

HIT HOFMAN, s.r.o.
Elektrotechnik - testování elektronik

HIT HOFMAN, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz