Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 20 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Úspory fotbalového svazu? Dvacet výpovědí

Zasedací sál.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasedací sál. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Ve fotbalové vládě je jasným benjaminkem, přesto na sebe hned v prvních dnech strhl značnou pozornost, když prohlásil, že všichni zaměstnanci fotbalového svazu dostanou výpověď.

Druhý místopředseda a pravá ruka Ivana Haška Jindřich Rajchl se rozhodl změnit český fotbal a po třech týdnech ve funkci říká: "Posouváme se kupředu. Nejde to bleskově ze dne na den, ale jdeme správným směrem. A o to jde."

První výsledek jeho "revoluce" bude znám v úterý, kdy bude výkonný výbor projednávat jeho návrh na restrukturalizaci svazového sekretariátu. Ten by měl být štíhlejší a hlavně levnější. "V současné době má svaz 91 zaměstnanců a já si myslím, že v budoucnu by jich mělo být kolem sedmdesáti. Většina oddělení zeštíhlí, naopak bych chtěl rozšířit oddělení PR," plánuje Rajchl.

Po čtyřech letech, kdy fotbalu dělali reklamu kritizovaní bafuňáři, totiž svaz potřebuje co nejrychleji dostat novou, lepší image. "Všude po světě žije sport s lidmi a ukazuje, že tady není jen pro fotbalisty a funkcionáře. Chci proto připravit různé charitativní akce, spolupracovat se školami a nemocnicemi," říká funkcionář s tím, že jeden takový projekt je už připraven. "Podrobnosti ale ještě odhalovat nechci. Včas je zveřejníme." Řepka sekretářem zůstane Jen jedna věc vás u Rajchla překvapí: na Strahově sídlí v kanceláři s nápisem "Reprezentační trenér" na dveřích. "To je asi poslední funkce, která mi ve fotbale chybí," směje se, a už vážně vysvětluje, proč ještě nebyl čas nápis změnit.

Fotbal ho prý zcela pohltil, říká o sobě, že kvůli němu nemá čas ani na svou advokátní praxi. Ve svazu totiž například připravuje novou funkci – post výkonného ředitele. "Generální sekretář by neměl být člověk, který sedí na svazu od rána do večera a někoho hlídá. Měl by být pojítkem svazu se zahraničím. Ale současně tady musí sedět někdo, kdo bude sekretariát skutečně řídit," tvrdí.

Do této funkce chce Rajchl dosadit někoho, kdo už delší dobu ve svazu působí. "Svůj tip mám, ale nechám si ho až na výkonný výbor. Zatím všichni souhlasili, že se jedná o ideální osobu, tak věřím, že můj návrh projde," říká tajemně.

Jisté je jedno: generálním sekretářem by měl být dál Rudolf Řepka, ačkoliv se spekuluje, že by ho měl vystřídat jeho předchůdce Petr Fousek. "Síla Řepky je právě v komunikaci s FIFA a UEFA, proto si myslím, že by v této pozici měl zůstat. Měla by mu být dána šance dokázat, co v něm je," míní Rajchl.

Rozhovor s Jiřím Rajchlem

Rozhovor s Jindřichem Rajchlem o tom, jak si představuje spolupráci s kontroverzním Františkem Chvalovským, čtěte v pondělních LN.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!