9. prosince 2014 20:15 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pelé byl propuštěn z nemocnice a žertoval: Už se chystám na Rio

Legendární brazilský fotbalista Pelé | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Legendární brazilský fotbalista Pelé | foto: Reuters

SAO PAULO Po dvou týdnech byl legendární brazilský fotbalista Pelé propuštěn z nemocnice v Sao Paulu. Trojnásobný mistr světa byl hospitalizován kvůli zánětu močových cest jen pár dní poté, co kliniku opustil po operaci ledvinových kamenů. Čtyřiasedmdesátiletý Pelé v úterý uvedl, že už je po problémech v pořádku.

„Už se chystám na olympijské hry v Riu,“ žertoval na tiskové konferenci, kterou živě přenášela brazilská televize. Podle doktorů bude Pelé v léčbě pokračovat doma.

Nemá ledvinu od 70. let

„Měl jsem strach. Ale nebál jsem se, že umřu, protože mám tři životy,“ uvedl autor rekordních 1281 gólů, jenž poděkoval všem za povzbudivé vzkazy. „Přišly z Číny, Pákistánu a snad ze všech evropských zemí. Netušil jsem, že všichni věnují takovou pozornost tomu, jak mi je,“ prohlásil někdejší slavný kanonýr.

Se zánětem močových cest strávil několik dní i na jednotce intenzivní péče, kde podstupoval dialýzu, po které se jeho stav zlepšil. Pelé má pouze jednu ledvinu. Druhou mu lékaři podle agentury Reuters odoperovali ještě během hráčské kariéry v 70. letech minulého století, kdy nastupoval na New York Cosmos.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz