Úterý 26. května 2020svátek má Filip 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Už žádné tituly. Pro fotbalovou Slavii je důležitější ušetřit

Vaniak. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vaniak. | foto: ČTK

PRAHA Dlouho jim bahno dosahovalo jen po kolena, brzy se v něm fotbalová Slavia bude brodit až po pás. Kdo si myslel, že porážka v pondělním derby se Spartou představuje bod nula, odkud se červenobílý klub odrazí směrem vzhůru, měl by si ještě poupravit názor.

Největší rozčarování budí poslední výsledky Slavie, která se po pěti kolech ve vítězství propadla do poměrně širokého pásma týmů, které se nacházejí blízko sestupových pozic. Kdo za to zaplatí? Fanoušci už v průběhu včerejška vyzývali na internetu k odchodu trenéra Jarolíma, ten na svém místě podle všeho vydrží minimálně další dvě kola.

Hledáme novou tvář, tvrdí ředitel potápějící se Slavie Platil - ČTĚTE ZDE

Po utkáních na Slovácku a s Plzní si vedení klubu během reprezentační přestávky vyhodnotí situaci a odpoví také na otázku, jestli je současný trenér ještě dál přínosem. Do té doby se žádné radikální řešení nedá čekat. "Situace okolo trenéra není na pořadu dne," řekl LN ředitel Slavie Miroslav Platil.

Grafika - Slávistický ústup ze slávy.

Mnohem zásadnější vliv na další směřování klubu bude mít rozhodnutí soudu, který určí, jakým způsobem se Slavia musí vyrovnat se společností ENIC. Bývalý vlastník červenobílého klubu vymáhá po Slavii dluh, který může dosáhnout výše až 111 milionů

korun. Pokud by musela Slavia závratnou sumu uhradit okamžitě, nastartovalo by to výrazné úspory v jejím rozpočtu. Těm se ale loňský mistr nevyhne ani tak. Platil hovoří o různých opatřeních – o "zeštíhlení aparátu klubu, snížení počtu profesionálních hráčů nebo nastavení platových stropů".

Již delší dobu Slavii dohání jiný tíživý stín z nedávné minulosti. Před začátkem minulé sezony investovala do řady drahých posil, které také odměnila vysokými platy. To by ji nemuselo tížit, pokud by prošla kvalifikací do Ligy mistrů. Jenže vysoké odměny z milionářské soutěže ji po vyřazení od Šeriffu Tiraspol minuly a zvýšené náklady začaly její rozpočet neúprosně tížit. Navíc ze slávistického kádru postupně zmizeli všichni cenní hráči. Jinými slovy – veškeré zdroje vyschly a Slavia se učí žít ve skromném režimu. Tituly už proto v Edenu nikdo neslibuje.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé
BIO příkrmy zdarma? Zapojte se do našeho velkého testu s Nestlé

Rozdáváme 50 kusů vanilkové a 50 kusů banánové kaše, spolu se 100 ovocných kapsiček v šesti příchutích. Vyberte si, kterou kaši a kapsičku byste chtěli dostat (od každé kapsičky máme omezený počet kusů, takže vám může přijít i jiná příchuť). K oběma produktům pak musíte do 14 dnů od jejich obdržení napsat recenzi na stránky eMimino.cz. Na podrobnostech se s vámi domluvíme v soukromé zprávě.