Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Už zase, nemůžu tomu uvěřit.‘ Muž přežil po pádu letadla s fotbalisty Chapecoense i děsivou nehodu autobusu

Sport

  11:19
Colo - Jeden z šestice přeživších pád letadla, při němž v roce 2016 zahynulo 71 lidí včetně hráčů fotbalového klubu Chapecoense, vyvázl s lehčími zraněními z další tragické nehody. Člen tehdejší posádky Erwin Tumiri se v úterý potřetí narodil po havárii autobusu, při níž v Bolívii přišlo o život 20 lidí.

Záchranáři prohledávají zřícený letoun, na jehož palubě cestoval brazilský fotbalový tým Chapecoense. foto: Jaime SaldarriagaReuters

„Vyškrábal jsem se ven, sedl si a říkal si: ‚Už zase, nemůžu tomu uvěřit‘,“ citovala bolivijská média Tumiriho, jenž byl převezen do nemocnice s lehčími zraněními. Bývalý stevard byl v autobuse, který se na trase Cochabamby do Santa Cruz zřítil ze zhruba 150 metrů vysokého srázu. Spolu s ním z karambolu jen se zraněními vyvázlo 30 lidí.

Záchranáři prohledávají zřícený letoun, na jehož palubě cestoval brazilský...
Smutná fanynka Chapecoense.

V listopadu 2016 byl Tumiri na palubě charterového letu s fotbalisty brazilského klubu Chapecoense, který se zřítil cestou na finále Jihoamerického poháru v Medellínu. Havárii vedle Tumiriho přežil ještě jeden člen posádky, tři fotbalisté a jeden novinář, který v roce 2019 zemřel na infarkt. Mezi 71 mrtvými bylo 19 hráčů, kompletní realizační tým a řada funkcionářů klubu.

Mohlo by vás zajímat