26. dubna 2008 21:16 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V Edenu se pokládá trávník

Eden se již dočkal svého zeleného koberce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Eden se již dočkal svého zeleného koberce. | foto: ČTK

PRAHA V pátek byla na novém stadionu fotbalové Slavie v Edenu namontována poslední sedačka v ochozech pro 21.000 diváků a dnes ráno se začalo s pokládáním trávníku. V pondělí večer má být položen poslední travnatý pás.

Po následném uválcování povrchu se na novém trávníku může již za týden hrát. Slavia slavnostně otevře nový stadion ve středu 7. května večer zápasem proti anglickému Oxfordu.


Pažit vypěstovaný u Kolína nad Rýnem dopravilo do Vršovic 25 kamionů, které přivezly celkem 450 rolí trávy. "Celkem bude položeno 8700 metrů čtverečních a už během instalace se trávník zavlažuje. Hned v úterý bude hřiště osazeno brankami," uvedl zástupce firmy Eurogreen Tomáš Štěpař, který práce řídí. Při dobré údržbě a zátěži tráva prý může vydržet až třicet let.


Jako první si zelený pažit v Edenu vyzkoušeli slávistická legenda František Veselý starší a útočník současného ligového mužstva David Střihavka. "Je to krásná tráva a jsem šťastný, že jsem se tohoto okamžiku dočkal. Slavia si rozhodně nový stadion zaslouží, čekaly na něj prakticky celé generace. Již se těším, až se na něm bude hrát doopravdy," řekl Veselý.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!