11. července 2011 14:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

V korupčním skandálu byl zadržen i nový šéf Čelůstky

Slavia - Teplice (zleva: Ondřej Čelůstka, Aidin Mahmutovič) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia - Teplice (zleva: Ondřej Čelůstka, Aidin Mahmutovič) | foto: ČTK

ISTANBUL Korupční skandál v tureckém fotbale má další podezřelé osoby. Policie dnes zadržela také Sadriho Senera, předsedu Trabzonsporu, kam přestoupil český obránce Ondřej Čelůstka. Celkem už je v souvislosti s korupcí ve vazbě 26 lidí. V druhé vlně zatýkání týden po první razii bylo podle tureckých médií zadrženo 22 lidí.

Mimo jiné bývalý člen výkonného výboru tureckého svazu, brankář Ankaragücü Serdar Kulbilge, který v minulosti působil ve Fenerbahce, a bývalý funkcionář Ankaragücu. Ve vazbě jsou už čtyři představitelé Fenerbahce, předseda Sivassporu, trenér Eskisehirsporu, brankář Sivassporu a bývalí předsedové Diyarbakirsporu a Giresunsporu.

Sener byl zadržen při ranní návštěvě lékaře. Podle jeho právníka však nebude na šéfa Trabzonsporu uvalena vazba. Byl prý zadržen jen kvůli výslechu a svědectví. Policie rovněž pozvala k výslechu bývalého předsedu tureckého svazu Mahmuta Ozgenera, který by prý mohl podat důležité svědectví.

Zadržení Senera přišlo jen pár hodin poté, co turecké státní zastupitelství obvinilo prezidenta Fenerbahce Istanbul Azize Yildirima ze zmanipulování 19 zápasů a vytvoření ilegální organizované skupiny. Právě turecký mistr Fenerbahce je nejvíce prošetřovaným klubem a hrozí mu odebrání titulu, ztráta účasti v Lize mistrů a sesazení do nižších soutěží. Po obvinění Yildirima protestovaly v ulicích poblíž stadionu tisíce rozzlobených fanoušků Fenerbahce.

Člen představenstva Fenerbahce a premiér Turecka Tayyip Erdogan příznivce vyzval, aby respektovali právní proces. Zároveň přiznal, že korupční aféra pošpiní image Turecka. Klubům hrozí odečtení bodů, vyřazení ze soutěže, pokuty, ale i finanční újmy spojené se ztrátou dobré pověsti. Obvinění jednotlivci mohou být podle nové turecké legislativy odsouzeni až k 12 rokům vězení.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG - PŘÍPRAVÁŘ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 40 000 - 45 000 Kč