Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V hotelu připraveném pro MS museli evakuovat hosty, řešili se bombové hrozby

Sport

  10:52
ROSTOV NA DONU - V jihoruském Rostově na Donu evakuovala policie v úterý hotel Topos Congress a další objekty. O pár hodin později oznámila, že obdržela bombové hrozby, ale nenašla nebezpečné předměty. Rostov patří mezi místa konání fotbalového šampionátu. V hotelu ale není ubytován žádný tým, uvedla FIFA.

Hotel Topos Congress v Rostovu na Donu. foto: Reuters

„26. června dostala policie řadu telefonátů o výbušninách rozmístěných v Rostově na Donu,“ citovala agentura Reuters z policejního prohlášení. „Policejní síly provedly všechny nezbytné kontroly a nebyly nalezeny žádné nebezpečné předměty,“ dodali strážci zákona. Podle nich byl již na všech prohledávaných místech obnoven běžný provoz.

K hotelu Topos Congress se sjely i sanitky a hasicí vůz. Policisté na ulici vyslechli personál a hosty a do objektu poslali vycvičené psi. V jiných částech města úřady evakuovaly restaurace a bary.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA oznámila, že Topos Congress je na oficiálním seznamu hotelů šampionátu. Žádný národní tým v něm prý ale není ubytován.

Mistrovství začalo 14. června a v Rostovu se již odehrály čtyři zápasy. Další je plánován na 2. července. Město leží necelých sto kilometrů od rusko-ukrajinských hranic. Kromě něj se šampionát koná například v Soči, Moskvě, Petrohradu, Volgogradu a Jekatěrinburgu.

Autor: