Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Válka mezi fandy Slavie. Kvůli hozenému dresu pod nohy Altintopa a vlajkám Prague Pride

Sport

  14:45
PRAHA - Přišel jako jedna ze tří velkých zahraničních velezkušených posil. Halil Altintop však očekávání zatím i kvůli špatné fyzičce nesplnil. Přesto si čtyřiatřicetiletý Turek žijící v Německu nezasloužil reakci jednoho z fandů Slavie, který po sobotním derby v rámci 4. kola HET ligy (0:0) hodil Altintopovi pod nohy dres, který záložník sešívaných kotli svého týmu daroval.

Za Halila Altintopa se postavila kompletní fanouškovská obec. foto: ČTK

Hanba, hanba. Rozlícení fanoušci Jihlavy vypískali sudího za výkon v zápase s Plzní

Tento moment odstartoval vlnu podpory Altintopovi ze strany slávistického vedení i fanoušků a zároveň odsoudil příznivce, který Turkovi dres hodil pod nohy.

Jako první se Altintopa zastal na Twitteru generální sekretář Slavie Jiří Vrba, který se do opřel do kotle fanoušků Slavie, tedy Tribuny Sever.

„Tohle je ubohost. Teď fakt nevím, jestli ‚jsme spolu silnější‘ nebo jen ‚fanoušci úspěchu‘. Takhle Tribunu Sever neznám,“ zlobil se Vrba.

Nedlouho poté se k němu připojil i tradiční glosátor slávistického dění na Twitteru, předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Ten zároveň odsoudil členy kotle za to, že během zápasu vyvěsili ukradené přeškrtnuté vlajky z průvodu Prague Pride, kterým vyjadřovali nesouhlas s tímto pochodem a LGBT komunitou.

„Jsem znechucen jak z chování k Halilovi, tak z přeškrtnutých duhových vlajek. Pro tyhle fanoušky fotbal neděláme,“ smutnil Tvrdík.

A nereagovali jen čelní představitelé klubu. Fanoušci ještě v sobotu spustili akci pod názvem Já jsem Halil, která reaguje na slogan Je suis Charlie po teroristickém útoku na redakci francouzského satiristického časopisu Charlie Hebdo.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se raduje z titulu.
Přípravné fotbalové utkání: SK Slavia Praha - Celtic Glasgow, 4. července v...

Dávali si na své profilové fotky na Facebooku s Altintopovou a duhovým pozadím vlajek z Prague Pride.

Domluvili se také na hromadném skupování dresů s jeho jménem a také na choreografii, kterou představí ve středu v odvetném zápase 4. předkola Ligy mistrů proti APOELu Nikósie.

V neděli pak tento nápad pochválil i Tvrdík, který fanouškům vyřídil Altintopův vzkaz.

„Halil děkuje vám všem za obrovskou podporu. Dres (hozený k Altintopovým nohám) uschováme pro slávistické muzeum. Věřím, že fans již ve středu ukáží svou skutečnou tvář,“ prozradil šéf Slavie.

Slávistická obec rovněž odsoudila fakt, že fanoušci ve svém kotli vyvěsili přeškrtnuté duhové vlajky z Prague Pride, tak jak to třeba před týdnem učinili i jejich rivalové ze Sparty.

„Jiné vlajky než slávistické už viset nebudou, mezi sebou a s hráči si vše vyříkáme, urovnáme a ve středu maximální podpora,“ napsal na Twitter tradiční mluvčí fanoušků sešívaných Lukáš „Strašák“ Vala.

Autor: