4. října 2010 21:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Válka na fotbale: na hráče Spartaku včetně Suchého se střílelo

Spartak Moskva - MŠK Žilina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spartak Moskva - MŠK Žilina | foto: Reuters

MOSKVA Kritická bezpečností situace na severu Kavkazu dolehla i na ruskou fotbalovou ligu. Po nedělním zápase moskevského Spartaku s týmem Anži z dagestánské metropole Machačkaly ostřelovala skupina ozbrojenců autobus, ve kterém moskevští fotbalisté včetně českého reprezentanta Marka Suchého jeli na letiště do Astrachaně. Při nočním útoku nebyl jen náhodou nikdo zraněn.

Incidenty provázely už celý ligový zápas, v němž Spartak zvítězil 1:0. Podle dnešních zpráv ruského tisku se v hledišti objevovaly transparenty s hákovými kříži, na plochu dopadaly kameny a policii se jen s vypětím všech sil dařilo udržet fanoušky obou týmů v patřičném odstupu.

Moskevské fotbalisty i doprovodný tým musel po skončení zápasu ze stadionu odvézt policejní autobus se zamřížovanými okny, který pořadatelé nechali přistavit přímo na hrací plochu. Během dneška se podle agentury RIA Novosti podařilo zadržet hlavního podezřelého z nočního ostřelování, po jeho spolupachatelích se pátrá.

Dagestán se letos stal hlavním centrem boje radikálních islamistů proti moskevské vládě. Jejich cílem je zbavit se podřízenosti Moskvě a vytvořit takzvaný Kavkazský emirát založený na islámském právu šaría.

ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz