Pátek 1. března 2024, svátek má Bedřich
130 let

Lidovky.cz

Sport

Komunikaci VAR a rozhodčích v Premier League pomohou zlepšit britští piloti

Liverpoolský Curtis Jones viděl v zápase s Tottenhamem nejprve žlutou kartu. Rozhodčí Simon Hooper jí ale po upozornění VARu a po shlédnutí záznamu změnil na přísnou červenou... foto: Profimedia.cz

Piloti letecké společnosti British Airways mají ve fotbalové Premier League pomoci zlepšit komunikaci při vyhodnocování situací prostřednictvím videorozhodčího. Vedení soutěže tak podle listu The Times zareagovalo na řadu sporných situací včetně nesprávně neuznaného gólu Liverpoolu po zásahu VAR v této sezoně.
  11:05

Při své prezentaci pro představitele Premier League zdůraznili piloti především nezbytnou potřebu srozumitelnosti a přesnosti v komunikaci. Základem je podle jejich zkušeností z leteckého provozu omezení počtu slabik na nutné minimum a nepoužívání neformálního jazyka.

Podle zveřejněného záznamu ze zářijového zápasu Liverpoolu s Tottenhamem probíhala komunikace mezi rozhodčím a asistentem i videa a sudím na hřišti naprosto chaoticky. Kritiku sklidila za způsob vedení rozhodovacího procesu i za použité vyjadřování. Výsledkem byl nesprávně neuznaný gól Luise Díaze kvůli ofsajdu a porážka Liverpoolu 1:2.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...