Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VAVRDA: Fotbalový svaz na poškozené straně v Berbrově kauze? Výsměch, ne snaha fotbal očistit

V čele Roman Berbr, až za ním Martin Malík. A za rohem Rudolf Řepka. foto: ČTK

Názor
PRAHA - Fotbalový svaz (FAČR) nemůže v trestním řízení aktuální korupční kauzy kolem bývalého místopředsedy svazu Romana Berbra nahlížet do spisu.
  10:14

Policie skutečnost, že nepřiznala svazu pozici jedné z poškozených stran, odůvodnila tím, že stát má zájem na řádném průběhu fotbalových soutěží, že jde o celou společnost, nejen o záležitost FAČR.

Druhý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) za Čechy Roman Berbr...
Martin Malík (vpravo) a Roman Berbr.

A byť si šéf asociace Martin Malík tak trochu povzdechl nad tím, že kvůli tomu může etická komise (a také nově složená komise rozhodčích) případně rozhodovat jen na základě informací z médií, je třeba dodat, že může být ještě rád.

FAČR jako poškozená strana uznána nebyla, do spisu aktuální kauzy nahlížet nemůže

Při vší úctě k němu a dalším pracovníkům svazu: na aktivní konání měli dost času a možností, Berbra a jeho kumpány mohli klepnout přes prsty už dávno. Nemuseli jen nečinně přihlížet, možná v některých případech i napomáhat (to zjistíme díky probíhajícímu řízení později).

Upřímně, současná urputná aktivita svazu působí spíše jako snaha o minimalizování ztrát a o to, vidět policii pod ruce, než ta o nápravu vlastního renomé skrze potrestání viníků.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat