28. ledna 2010 14:49 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ve Spartě už počítají s Brabcem a chystají další posily

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Erich Brabec jako brankář bohužel neuspěl, Petrič jej poslal na druhou stranu a penaltu proměnil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Erich Brabec jako brankář bohužel neuspěl, Petrič jej poslal na druhou stranu a penaltu proměnil. | foto: ČTK

PRAHA Vedle Ericha Brabce, který se zřejmě dnes či nejpozději v pátek domluví na smlouvě s fotbalovou Spartou, mohla na jaře oblékat letenský dres další nedávná opora hlavního rivala. Trenér Jozef Chovanec dnes novinářům řekl, že Sparta jednala o příchodu Rudolfa Skácela, který nastupoval za Slavii na podzim.

 Třicetiletý záložník se rozhodl odejít na další zahraniční angažmá do řecké Larisy.

O příchodu Brabce na Letnou se v poslední době mluvčí a píše nejvíce, ale přestup Skácela do Sparty byl možná ještě pikantnější. Bývalý reprezentant hrál v červenobílém dresu na podzim s amatérskou smlouvou a trenér Karel Jarolím ještě před několika dny mluvil o tom, že by Skácela rád v týmu udržel.

O přestupu Brabce, jenž hrál naposledy v tureckém Ankaragücü, už mluví kouč jako o hotové věci. "Bude mezi těmi 26 hráči, kteří poletí v sobotu na herní soustředění do Španělska," uvedl Chovanec. V případě odchodu Jana Holendy do Machačkaly chtěl přivést jednoho útočníka a také záložníka, v obou případech prý jde o hráče ze zahraničí. "Oba už nějaký čas sledujeme a je možné, že za námi přiletí už na soustředění," dodal trenér.

Do Španělska se vydá, i když možná s dvoudenním zpožděním, i Luboš Kalouda, jenž se podrobil zákroku na tříslech, ale stejně jako na podzim při stejném zranění Igor Žofčák už brzy bude znovu na hřišti.

V dnešní přípravě s Českými Budějovicemi se poprvé od návratu ze zahraničních angažmá divákům představil Libor Sionko. S kapitánskou páskou proháněl o mnoho let mladší protihráče, ale už se těšil na herní přípravu v teple. "V Dánsku bývají mírné zimy, tyhle mrazy mně nesvědčí. Po tom hektickém programu posledních dnů, kdy jsem zařizoval řadu věcí v Kodani, se už chci soustředit pouze na fotbal," uvedl záložník.

Řada hráčů dnes znovu dostala volno. Vedle Kaloudy také Marek Střeštík, jenž léčí zlomené zánártní kůstky. Oba zápasy musel odchytat Jaromír Blažek, protože Milan Švenger je nemocný a Matúš Kozáčik doléčuje vykloubený prst. Nedávno pochroumaný kotník šetřil také útočník Miloš Lačný, středopolař Jiří Kladrubský po loňské operaci kolenních vazů raději hru na umělém povrchu vynechává.

ČTK
  • 0Diskuse

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.