20. června 2011 17:18 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Viceprezident FIFA skončil ve funkci kvůli podezření z korupce

Jack Warner. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jack Warner. | foto: Reuters

CURYCH Jack Warner odstoupil z funkce viceprezidenta FIFA. Mezinárodní fotbalová federace dnes uvedla, že tím končí vyšetřování jeho údajné korupce, kvůli níž byl od května suspendován.

Osmašedesátiletý Trinidaďan Warner a šéf asijské konfederace Mohamed bin Hammám měli pozastavenou funkci poté, co byli obviněni z nabízení úplatku ve výši 40.000 dolarů voličům z karibské oblasti při Bin Hammámově snaze dostat se do funkce prezidenta FIFA. Katařan Bin Hammám nakonec kandidaturu stáhl a své křeslo si udržel Sepp Blatter.

Warner opouští nejen funkci viceprezidenta FIFA, ale i pozici šéfa středoamerické zóny CONCACAF a výkonný výbor FIFA, jehož členem byl 28 let.

"FIFA lituje vývoje událostí, které vedly k rezignaci pana Warnera. Jeho odstoupení světová federace přijala. Opouští FIFA ze svého rozhodnutí po téměř třicetileté službě," uvedli představitelé federace na oficiálním webu. "Jako důsledek jeho rezignace byla všechna činnost etické komise v souvislosti s ním ukončena a platí presumpce neviny," dodala FIFA.

Warner se tak po konci svého působení ve fotbale bude věnovat pouze domácí politice v Trinidadu a Tobagu, kde je ministrem dopravy a šéfem koaliční vládnoucí strany.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.