Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Argentince vítali jako mistry a fandové nechtějí konec Maradony

Sport

  16:18
BUENOS AIRES - Jako by se vrátili domů mistři světa. Takovým způsobem vítaly desetitisíce nadšených fanoušků v Argentině fotbalové reprezentanty, kteří přiletěli z mistrovství světa v Jihoafrické republice po vyřazení ve čtvrtfinále.

Fotbalisté Argentiny a kouč Maradona zpět doma. foto: ČTK

Jenže legendární Diego Maradona, opěvovaný Lionel Messi a spol. už takové nadšení nesdíleli, protože si přáli přiletět o týden později a se zlatým pohárem. Podle agenturních zpráv si lze jen těžko představit, co by se na letišti Aeropuerto Internacional Ministro Pistarini jihovýchodně od Buenos Aires dělo, kdyby Argentina neutrpěla debakl 0:4 od Němců a došla na šampionátu dále.

NÁVRAT ARGENTINCŮ DO VLASTI:

Fanoušci prosili Maradonu, aby u mužstva pokračoval. "Diego, zůstaň" a "Diego, neodcházej," křičeli. Ten jim mával přes okno autobusu, ale moc emocí najevo nedával, stejně jako hráči. Přáli si víc. Lidem to však bylo jedno, ulice zaplnili s vlajkami, vuvuzelami a foťáky a autobus s fotbalovou výpravou se jen stěží proplétal davem na tréninkové centrum.

V hlasování na internetu přitom nedlouho po prohře s Němci projevila většina fanoušků přání, aby Maradona u mužstva skončil. Na letiště ale přišli jeho stoupenci, mezi něž patří i samotní hráči. V noci po zápase za ním na hotelový pokoj přišli Messi s Tévezem a kouči řekli, ať zůstane. Stejného názoru je údajně i Maradonova rodina.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!