19. dubna 2010 12:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Brutální zákrok připravil Salcburk o brankáře a kapitána

Brutální zákrok na Gustavssona. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brutální zákrok na Gustavssona. | foto: www.youtube.com

SALCBURK Brankář rakouského fotbalového mistra a švédské reprezentace Eddie Gustafsson utrpěl v nedělním ligovém utkání na hřišti lineckého ASK těžké zranění, které ohrožuje jeho další kariéru. Po brutálním zákroku protihráče má třiatřicetiletý gólman zlomenou levou holeň a několikanásobnou frakturu lýtkové kosti, ještě večer se podrobil operaci a čeká jej minimálně půlroční pauza.

"Takové zranění dnes nemusí nutně znamenat konec kariéry, ale mohou nastat komplikace... Když všechno půjde ideálně, bude moci za půl roku znovu trénovat. Ale trénink a zápas jsou dvě rozdílné věci," řekl nejmenovaný ošetřující lékař webu rakouské televize ORF.

BRUTÁLNÍ ZÁKROK NA GUSTAVSSONA:

Mohutnou kritiku v Rakousku vyvolala skutečnost, že faulující Lukas Kragl, který při dobíhání míče nastavil na hranici vápna odkopávajícímu brankáři nohu takzvaným šlapákem, dostal od rozhodčího jen žlutou kartu. Podle vedení bundesligy nebude dvacetiletý hráč ani dodatečně nijak postižen.

Salcburk vede pět kol před koncem ligy s šestibodovým náskokem před vídeňským Rapidem. V pátek se oba tito soupeři utkají ve šlágru a místo dosavadní opory Salcburku a jednoho z nejpopulárnějších domácích hráčů bude chytat dvojka Heinz Arzberger. S výhledem na kvalifikaci o Ligu mistrů už ale začal klub shánět novou jedničku mezi tři tyče.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz