Středa 30. září 2020svátek má Jeroným, Ráchel 15 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Kousky k popukání na počkání aneb Největší chyby v nové 'reálné' FIFA 17

A kde je jako brankář? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy A kde je jako brankář? | foto: youtube.com

PRAHA Tahle hra už baví vlastně dvě dekády malé i větší fanoušky fotbalu a počítačových sportovních simulací. Dá se říct, že FIFA je už v tomto ohledu legendou. Jenže ačkoliv vývojáři od EA Sports rok co rok mluví o stále většímu přiblížení hry realitě, jsou momenty, které toto úspěšně vyvracejí. Nevěříte?

Už nějaký ten den je nová FIFA 17 v prodeji jak na světových, tak i na českém trhu. Už nějaký ten den mohou fanoušci pařit ten „nejrealističtější“ fotbalový simulátor na svých počítačích či herních konzolích.

Opravdu je FIFA tak úžasně reálná?

Jak kdy a jak v čem. Následující situace a videa budiž důkazem, že stále jde jen a pouze o počítačovou simulaci, která se realitě může přiblížit, o vyrovnání či překonání ale nemůže být ani zdaleka řeč.

Šikula, jehož youtube profil je GameSprout, vytvořil před týdnem kompilát chyb v nové FIFA 17. Celkem jich lze napočítat čtyřiatřicet.

A i další videa jsou více než zajímavá.

Vývojáři nejen fotbalového simulátoru číslo jedna na trhu každoročně vynaloží hodně peněz na to, aby byl pohyb hráčů co nejvíce reálný. Výsledek? No, posuďte sami.

A co takhle červená karta pro brankáře? Jistě, to se stává. Jenže vždy pak vyloučeného gólmana nahradí ten, který sedí na střídačce, nebo hráč z pole. Ne tak v novém simulátoru od EA Sports.

06.října 2016 v 19:11, příspěvek archivován: 11.října 2016 v 16:48

VIDEO: "FIFA 17 is so realistic" https://t.co/SyvD5jgHa1

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

"FIFA 17 is so realistic" pic.twitter.com/SyvD5jgHa1

Teď jde o to, zda se chtějí vývojáři opravdu přiblížit realitě, nebo třeba dělají tyto „chyby“ schválně, aby se hráči zabavili kromě hry, tréninku a výher i něčím navíc, co skutečný život prostě a jednoduše nabídnout nemůže.

Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....