Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Kousky k popukání na počkání aneb Největší chyby v nové 'reálné' FIFA 17

Sport

  18:15
PRAHA - Tahle hra už baví vlastně dvě dekády malé i větší fanoušky fotbalu a počítačových sportovních simulací. Dá se říct, že FIFA je už v tomto ohledu legendou. Jenže ačkoliv vývojáři od EA Sports rok co rok mluví o stále většímu přiblížení hry realitě, jsou momenty, které toto úspěšně vyvracejí. Nevěříte?

A kde je jako brankář? foto: youtube.com

Už nějaký ten den je nová FIFA 17 v prodeji jak na světových, tak i na českém trhu. Už nějaký ten den mohou fanoušci pařit ten „nejrealističtější“ fotbalový simulátor na svých počítačích či herních konzolích.

Opravdu je FIFA tak úžasně reálná?

Jak kdy a jak v čem. Následující situace a videa budiž důkazem, že stále jde jen a pouze o počítačovou simulaci, která se realitě může přiblížit, o vyrovnání či překonání ale nemůže být ani zdaleka řeč.

Šikula, jehož youtube profil je GameSprout, vytvořil před týdnem kompilát chyb v nové FIFA 17. Celkem jich lze napočítat čtyřiatřicet.

A i další videa jsou více než zajímavá.

Vývojáři nejen fotbalového simulátoru číslo jedna na trhu každoročně vynaloží hodně peněz na to, aby byl pohyb hráčů co nejvíce reálný. Výsledek? No, posuďte sami.

A co takhle červená karta pro brankáře? Jistě, to se stává. Jenže vždy pak vyloučeného gólmana nahradí ten, který sedí na střídačce, nebo hráč z pole. Ne tak v novém simulátoru od EA Sports.

06.října 2016 v 19:11, příspěvek archivován: 11.října 2016 v 16:48

VIDEO: "FIFA 17 is so realistic" https://t.co/SyvD5jgHa1

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

"FIFA 17 is so realistic" pic.twitter.com/SyvD5jgHa1

Teď jde o to, zda se chtějí vývojáři opravdu přiblížit realitě, nebo třeba dělají tyto „chyby“ schválně, aby se hráči zabavili kromě hry, tréninku a výher i něčím navíc, co skutečný život prostě a jednoduše nabídnout nemůže.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat