26. května 2010 17:20 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Místo míče trefil hlavu spoluhráče a vážně jej zranil v obličeji

Nešťastná srážka na brankové čáře. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nešťastná srážka na brankové čáře. | foto: www.youtube.com

GUARANTINGUETÁ Brazilský fotbalista Diego Dedoné se snažil zabránit gólu na brankové čáře i za cenu vlastního zdraví. V sobotním utkání druhé brazilské ligy chtěl pomoci své Guaratinguetě v utkání s Vilou Novou a hned dvakrát během jediné sekundy zastavil míč na brankové čáře.

Přitom ho však zranil jeho spoluhráč Everton, který při snaze dopravit míč do bezpečí nakopl Dedoného plnou silou do obličeje a způsobil mu bezvědomí a četné zlomeniny. Čtyřiadvacetiletý útočník nabral vědomí až v ambulanci cestou do nemocnice, kde rentgen odhalil zlomeniny lícní a jařmové kosti, poškození čelisti a otřes mozku.

NEŠŤASTNÝ FOTBALOVÝ OKAMŽIK:

Příští dva dny stráví na nemocničním lůžku a následně ho čeká dlouhá pauza od fotbalu. I přes Dedoného snahu nakonec Vila Nova zakončila akci gólem, Guaratinguetá však uhájila výhru 2:1 a nadále drží neporazitelnost.

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.