Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Motorky, dřevěné klacky a krev. Chuligáni Olympiakosu zaútočili na bezbranné fanoušky Bayernu

Sport

  18:02
Pireus - K děsivému momentu došlo během utkání mládežnické Ligy mistrů v Řecku. Duel mezi domácím Olympiakosem Pireus a Bayernem Mnichov musel být za stavu 0:4 pro německý velkoklub přerušen. Na hřiště totiž vnikli domácí chuligáni, kteří drsně zaútočili na sektor hostujících fanoušků. Z děsivého nájezdu zhruba sedmi desítek mužů si příznivci Bayernu odnesli krvavá zranění.

Fanoušek Bayernu od krve po násilném ataku domácích chuligánů. foto: Twitter

Skupina příznivců Olympiakosu Pireus pronikla za stavu 0:4 pro Bayern na hřiště za účelem ataku hostujících fanoušků. Ti s ničím podobným nepočítali a odnesli si tak z nečekaného souboje krvavá zranění.

O celém incidentu informoval web hoolingans.info. Ten na svém webu uvádí, že pod sektor s fanoušky Bayernu naběhlo přibližně sedmdesát zakuklenců vyzbrojených dřevěnými klacky. Kvůli jejich počínání pak až čtveřice napadených musela na vyšetření do nemocnice.

Útok chuligánů byl zřejmě plánovaný. Zakuklenci totiž podle tamní policie nebyli na utkání vůbec přítomní. Do prostorů stadionu vnikli zadní branou, ke které přijeli asi na čtyřiceti motocyklech. Nedošlo tak zřejmě k vyústění frustrace z výsledku, nýbrž k předem připravené akci.

Na videu z Twitteru je pak vidno, že ve chvíli, kdy se chuligáni blíží k fanouškům Bayernu, prchají vystrašení fotbalisté do šaten.

Po několika minutovém prodlení nakonec fotbalisté dohráli duel v přátelském duchu. Uprostřed hřiště si vyměnili pár přihrávek a vyčkali na závěrečný hvizd sudího Avrama z Rumuska.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...

Mohlo by vás zajímat