Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Na Anglii mají snad spadeno. Další chybně posouzený (ne)gól

Sport

  18:09
PRAHA - Pakliže jste oddanými fanoušky anglického reprezentačního výběru a při sledování fotbalových zápasů nezřídka kdy ztrácíte nervy, patrně hledáte kouzelnou formuli na uklidnění... Od mistrovství světa v Africe sice nějaký ten pátek uplynul a s neuznaným regulérním Lampardovým gólem se příznivci pomalu smířili. Vzpomínky jim dost možná oživila další hrubá chyba rozhodčího. Ten tentokrát ve středečním přátelském střetnutí branku potvrdil, háček byl ale v tom, že ho daroval mile překvapeným Maďarům, aniž by míč vůbec přešel čáru.

Anglie - Maďarsko (Michael Dawson vykopává míč před brankovou čárou) foto: Reuters

Na šampionátu v JAR spílala sudímu celé Anglie. "Je neuvěřitelné, že ani pětice rozhodčích na hřišti nebyla schopna rozhodnout, zda to byl gól," zlobil se oprávněně trenér Capello po zápase.

Po zápase, jenž znamenal pro hvězdný celek hrdého Albionu předčasný konec učinkování na turnaji. Balón tehdy zapadl hluboko do vymezeného prostoru, nicméně k překvapení celého světa rozhodčí do píšťalky nefoukl...

Neuznaná branka z MS světa ve fotbale:


A aby již k podobným křivdám nedocházelo, po inkriminované události se začalo hlasitě hovořit o revoluci v nejpopulárnější kolektivní hře. Velká část odborné i laické veřejnosti se přikláněla k zavedení pomocníka za videem.

Legendární Pelé a ikona sportu by zase uvítal konzervativnější řešení: "Myslím, že by sporné situace mohli posuzovat brankoví rozhodčí," poznamenal. V některých soutěžích se již Brazilcem vyřčená varianta uplatňuje v praxi.

Uznaná neregulérní branka Maďarska:


Ačkoliv toto téma již z předních stran novin zmizelo, popud k jeho otevření dali znovu Angličané. Chyba sudího však tentokrát zdaleka neměla takové následky jako před několika týdny. S maďarským týmem šlo jen o přátelské střetnutí a navíc svěřenci Fabia Capella dvěma brankami Stevena Gerrarda středeční zápas otočili a zvítězili 2:1.

Statutární město Ostrava
Specialista / Specialistka investičních akcí

Statutární město Ostrava
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 980 - 33 790 Kč

Mohlo by vás zajímat