Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Natáhl se jak dlouhý, tak široký. Mourinho pobavil pádem na led celý svět

Sport

  14:45
balašicha - Hodil puk mezi hole kapitánů Omsku a Petrohradu, zatleskal, otočil se a po červeném koberci chtěl odkráčet z ledové plochy. V tom slavný fotbalový trenér José Mourinho uklouzl a praštil sebou o led. Úsměvná scénka z Ruska obletěla svět.

Jose Mourinho foto: Reuters

Mourinho už odmítl tři kluby. ‚Potřebuju novou výzvu a zároveň mít radost‘

Mourinho po předčasném konci v Manchesteru United v prosinci zatím nové angažmá nemá, čerstvě se spekuluje o jeho návratu do Interu Milán.

Na začátku týdne však vyrazil na pozvání do Ruska, jako čestnému hostu Avangardu Omsk mu svěřili úvodní buly v pondělním utkání proti SKA Petrohrad.

Trenér José Mourinho se rozčiluje nad verdiktem sudího.
Finále Evropské ligy 2017 - Manchester United vs. Ajax: kouč anglického celku...

Na ledě stadionu ve městě Balašicha v Moskevské oblasti rozvinuli červený koberec, domácí kapitán Jevgenij Medveděv a hostující Pavel Dacjuk zkřížili hole.

Mourinho mezi ně hodil puk a otočil se, když vtom si všiml, že mu Dacjuk podává pravici.

Aby chůzi zastavil, zapřel se pravou nohou, která mu i přes koberec podklouzla. Zpátky na nohy mu pomáhal legendární centr Dacjuk.

Mourinho za daňové úniky přijal roční vězení, zaplatí jen pokutu

José Mourinho přiznal vinu za daňové úniky ve Španělsku a u soudu v Madridu akceptoval roční trest odnětí svobody. Do vězení však nepůjde a podle dříve vyjednané dohody pouze zaplatí pokutu dva miliony eur (asi 51,4 milionu korun).

Mourinho už v květnu přiznal, že během působení v Realu Madrid v letech 2011 a 2012 nezdanil příjmy z prodeje osobnostních práv ve výši 3,3 milionu eur (asi 85 milionů korun). Slavný trenér se vyhne vězení, protože podle španělských zákonů si odsouzení lidé s dosud čistým rejstříkem mohou tresty za nenásilné činy do dvou let odpykat na svobodě.

Šestapadesátiletý Mourinho není první fotbalovou osobností potrestanou za daňové úniky ve Španělsku. Podmínku a pokutu dostali například portugalský útočník Juventusu Turín Cristiano Ronaldo či jeho bývalí spoluhráči z Realu Chorvat Luka Modrič a Brazilec Marcelo. Před třemi lety byl za daňové úniky odsouzen na 21 měsíců také Argentinec Lionel Messi z Barcelony.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!