Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Rafael Leao dal za šest sekund nejrychlejší gól v historii italské fotbalové ligy. foto: Reuters

Řím - Útočník AC Milán Rafael Leao dal za šest sekund nejrychlejší gól v historii italské fotbalové ligy a pomohl lídrovi tabulky zvítězit 2:1 v Sassuolu. Portugalský mladík překonal dosavadní rekord, který držel Paolo Poggi gólem z osmé sekundy v zápase Piacenza - Fiorentina z roku 2001. Výhru slavil také Inter Milán, jenž si doma poradil 2:1 se Spezií a je druhý o bod za AC.
  17:26aktualizováno  17:31

AC Milán udeřil na hřišti šestého Sassuola bleskově. Hned z úvodní rozehrávky Hakan Calhanoglu vysunul Leaa na hranici pokutového území a portugalský útočník střelou doprostřed branky dal svůj třetí gól v ročníku.

Calhanoglu mohl navýšit vedení hostů v 9. minutě, radost z trefy mu ale sebral videorozhodčí kvůli ofsajdu. Pojistku přinesla až branka Alexise Saelemaekerse z 26. minuty.

Rafael Leao dal za šest sekund nejrychlejší gól v historii italské fotbalové...
Evropská liga - Sparta vs. AC Milán: Polidar v hlavičkovém souboji s Kalulem.

Inter se proti sestupem ohrožené Spezii dlouho trápil. Vedení mu zajistil v 51. minutě Ašraf Hakimi. Z penalty zvýšil Romelu Lukaku, který dal jedenáctý gól ve dvanácti ligových zápasech a je druhým nejlepším střelcem soutěže. Hosté v závěru nastaveného času už jen snížili. Inter vyhrál v Serii pošesté za sebou.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

FC Turín - Boloňa 1:1 (69. Verdi - 78. Soriano), Benevento - FC Janov 2:0 (57. Insigne, 89. Sau z pen.), Cagliari - Udine 1:1 (27. Lykogiannis - 57. Lasagna), Inter Milán - Spezia 2:1 (51. Hakimi, 71. Lukaku z pen. - 90.+4 Piccoli), Sassuolo - AC Milán 1:2 (89. Berardi - 1. Leao, 26. Saelemaekers),