Středa 12. srpna 2020svátek má Klára 29 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Pouliční válka v Opavě. Policie po střetech před stadionem zatkla 50 fandů Baníku

Fanoušek Baníku Ostrava pozoruje zasahující těžkooděnce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušek Baníku Ostrava pozoruje zasahující těžkooděnce. | foto: ČTK

OPAVA UVNITŘ VIDEO. Kvůli nedostatečnému počtu vstupenek na ostře sledované druholigové derby na hřišti SFC Opava se rozhodli zůstat fanoušci Baníku Ostrava demonstrativně před stadionem. Těsně před výkopem se pokusili vylomit bránu od stadionu, policii se psy se ale podařilo je vytlačit asi 50 metrů od vstupu do areálu. Policisté zadrželi celkem padesát lidí, na místě navíc došlo ke zranění několika fanoušků, které ošetřili záchranáři. Mezi zraněnými je i policista. Ostravští fanoušci však odjíždí z Opavy posilněni výhrou svých oblíbenců 1:0.

„Zatím probíhají nutné úkony a dokumentování protiprávního jednání lidí, kompletní informace poskytneme, až je budeme mít,“ řekla po 15. hodině iDNES.cz k identitě zadržených krajská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Před 18. hodinou doplnila, že se fanoušci přesouvají po městě, situace se ale uklidňuje.

Kolem půl třetí uvedla, že se fanoušci obou týmů k sobě snažili dostat a útočili na sebe. „Pokud se dopouští protiprávního jednání, jsou omezováni na osobní svobodě,“ doplnila Holčáková.

Nejvíce fanoušků přijelo z Ostravy speciálně vypraveným vlakem, který přijel do Opavy ve 13 hodin. Poté policie doprovodila fanoušky ke stadionu. A teprve začaly násilnosti z jejich strany.

Podle policie přijely na stadion zhruba dva tisíce příznivců Ostravy.

Těžkooděnci zadržují před opavským stadionem jednoho z ostravských fanoušků.
Fanoušek Baníku Ostrava skanduje pokřik před přihlížejícími policisty.

Ti přitom měli k dispozici jen 340 vstupenek. „Máme informace z řad fanoušků, že se do Opavy chystá i větší množství fanoušků z Polska. Zápas jsme vyhodnotili jako velmi rizikový,“ zmínil krajský policejní šéf Tomáš Kužel.

Právě fandové z Katovic, družebního klubu ostravských příznivců, několikrát v minulosti vyvolali výtržnosti. Opavu zase podpoří příznivci ŚLĄSK Wroclaw.

Krajský policejní ředitel nastínil, že v Opavě budou v akci stovky policistů. „Přesný počet před opatřením nesdělujeme. Ale už při vjezdu do Opavy hlídky namátkově zastaví automobily,“ naznačil Kužel, že policisté budou zabavovat nebezpečné předměty.

Vyzval také, aby lidé zhruba od poledních hodin až do večera nechodili do Městských sadů u fotbalového stadionu, pokud nejdou na fotbal. „Musejí počítat s tím, že v ulicích bude značně více policistů.“

Do Opavy přijely policejní pořádkové jednotky nejen z našeho kraje, ale také z Olomouce, Brna a z Prahy, připravena bude zásahová jednotka. Pokud to počasí dovolí, tak policie nasadí i vrtulník.

Kužel také varoval případné chuligány, že Opava má v ulicích propracovaný kamerový systém.

„Také my jsme renovovali optické linky a kvalitu kamer přímo na stadionu. Do zlepšení bezpečnostních opatření jsme nyní investovali přes milion korun,“ uvedl předseda představenstva opavského klubu Marek Hájek.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?
Vyzkoušeno: Jak zabodovalo pokračovací mléko Little Steps 2 u našich nejmenších?

Podívejte se, jak u maminek, které navštěvují eMimino, a hlavně u jejich dětí dopadl test pokračovací mléčné výživy Little Steps 2 od Nestlé Baby.