Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Pořadatel zmlátil fanouška. Po nárazu hlavou o zem skončil v nemocnici

Sport

  13:30aktualizováno  17:14
HRADEC KRÁLOVÉ - Tak tohle se pořadatelům agentury BBC, které si najímá fotbalový Hradec Králové, vůbec nepovedlo. Fanoušci domácího týmu skandovali v pondělním druholigovém derby s Pardubicemi (2:1) pokřik Jukl ven! na znamení nespokojenosti s šéfem klubu Richardem Juklem a vedením klubu. Pořadatelé proto domácí kotel obstoupili, a když se fanoušci rozhodli odejít do jiného sektoru, aby mohli vyvěsit transparent Votroci jedeme, vedení jebeme, jeden z pořadatelů příznivce fandů Hradce pěstí nemilosrdně srazil k zemi. Po nárazu hlavou na betonový stupínek skončil s krvavým zraněním v nemocnici.

Pořadatel hradeckého klubu posílá tvrdým direktem k zemi jednoho z fanoušků. foto: supporters.cz/Dalibor Durčák

Plzeňáci si nedají pokoj. Gólman Bolek nesmí tři roky jezdit za řízení v opilosti

Fanoušci jsou dlouhodobě nespokojeni s vedení klubu a především s osobou místopředsedy představenstva klubu a někdejšího záložníka Hradce Richarda Jukla.

Proto se v exponovaném zápase s Pardubicemi rozhodli svou nelibost vyjádřit pokřikem Jukl ven! a vyvěsením transparentu. Pořadatelé se však rozhodli nenásilný protest potlačit silou.

Transparent hradeckým fanouškům odebrali a poté ve spolupráci s policií ze sektoru fanoušky vytlačili.

Podívejte se na video (v čase 1:15 je jeden z fandů poslán pořadatelem nevybíravým způsobem k zemi - v levé části obrazovky):

Mezitím část fanoušků Hradce pomáhalo na nohy zraněnému fandovi, který byl nemilosrdně poslán k zemi. Podle webu supporters.cz musel být převezen do nemocnice k ošetření s krvavými zraněními.

„Zachránili jsme mu život, měl zapadlý jazyk, který jsme mu vytáhli. Pořadatelům bylo zcela jedno, že se tam na zemi svíjí člověk, uvedl podle serveru isport.cz jeden z fanoušků.

„Je to pro nás nepříjemné. S fanouškem jsme se sešli a omluvili se mu,“ řekl den po incidentu místopředseda klubu Jukl.

„Jako klub ale neneseme vinu, je to selhání jednotlivce bezpečnostní agentury. S jejími zástupci jsme se setkali, momentálně čekáme na závěry policie, která věc vyšetřuje,“ dodal.

Nahr Francis (uprostřed) z Baníku Ostrava se probíjí mezi dvěma hradeckými...
Fotbalisté Hradce Králové měli štěstí v neštěstí.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!