Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Souček ukázal pokoru ke klubovým barvám soupeře, fanoušci West Hamu mu složili vlastní chorál

Tomáš Souček z West Hamu foto: ČTK

Londýn - O fotbalových kvalitách záložníka West Hamu Tomáše Součka už v anglické Premier League ví téměř každý, v posledních dnech se začíná více a více řešit i lidská stránka rodáka z Havlíčkova Brodu.
  15:24

Své šestadvacáté narozeniny nemohl Tomáš Souček oslavit stylověji. Pracovitý záložník totiž nastoupil proti prvnímu Manchesteru City, který po výhře 2:1 natáhl vítěznou sérii napříč všemi soutěžemi na 20 zápasů.

Tomáš Souček z West Hamu
Tomáš Souček

Kromě již tradičně kvalitního výkonu Součka se však v Anglii řeší i jeho pokora ke klubovým barvám. Když totiž Souček přicházel před zápasem do útrob Etihad Stadium, kde své zápasy hraje Manchester City, obcházel přistavený koberec po okrajích tak, aby nohou nenakročil na logo svého soupeře.

„Nejpokornější hráč v celé lize a ke všemu tak kvalitní,“ cení si fanoušci West Hamu jeho lidské stránky.

Fanoušci Kladivářů si Součka zamilovali natolik, že už mu stihli vymyslet vlastní chorál. V něm obdivují jeho hlavičkové dovednosti, poukazují na lásku k bramborovému salátu či si všímají faktu, že právě díky Součkovi přišla do West Hamu i další kvalitní posila ze Slavie Vladimír Coufal.

"Tomas Soucek’s magic, he wears a magic hat, and if you threw a brick at him he’d head the fucker back He comes from...

Zveřejnil(a) Mark Noble's Claret & Blue Army dne Čtvrtek 25. února 2021

Tomáš Souček je po 26 kolech navíc s osmi zásahy stále nejlepším střelcem West Hamu a i jeho zásluhou se Kladiváři po letech strávených ve spodní tabulce Premier League aktuálně nachází na čtvrtém místě.  

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!