23:09
PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid vstoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů výhrou 3:1 proti Liverpoolu. Raduje se i Manchester City, který vstřelil vítěznou branku na 2:1 proti Dortmundu až v 90. minutě.

Manchester City vedl od 19. minuty, když zpětnou nahrávku od Rijáda Mahrize zakončil Kevin De Bruyne, jenže v 84. minutě srovnal Marco Reus, který placírkou zužitkoval sklepnutí od Erlinga Haalanda.

Manchester City vs. Dortmund: Erling Haaland se tentokrát neprosadil.
Manchester City vs. Dortmund: domácí slaví, hosté věší hlavy.

Svěřenci trenéra Pepa Guardioly však ve zbytku času dokázali vrátit vedení na svou stranu, v 90. minutě se prosadil Phil Foden.

V akci měl prsty znovu De Bruyne, na jehož pas nedosáhl couvající Meunier. Gundogan pak jen míč sklepl zakončujícímu Fodenovi.

PRVNÍ ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRŮ

MANCHESTER CITY – BORUSSIA DORTMUND 2:1 (1:0)

• Branky: 19. De Bruyne, 90. Foden - 84. Reus. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.) - Di Bello (video, It.). ŽK: Can, Bellingham (oba Dortmund). Bez diváků.
  • Citizens: Ederson - Walker, Stones, Dias, Cancelo - Rodri, Gündogan - Mahriz, De Bruyne, Foden – Silva (59. Jesus). Trenér: Guardiola.
  • Dortmund: Hitz - Morey (81. Meunier), Akanji, Hummels, Guerreiro - Bellingham, Can, Dahoud (81. Delaney) - Knauff (63. Reyna), Haaland, Reus. Trenér: Terzic.

REAL MADRID - LIVERPOOL 3:1 (2:0)

• Branky: 27. a 65. Vinícius Júnior, 36. Asensio - 51. Salah. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Fritz (video, všichni Něm.). ŽK: Lucas Vázquez - Mané, Thiago, Alexander-Arnold. Bez diváků.
  • b Courtois - Lucas Vázquez, Militao, Nacho, Mendy - Kroos, Casemiro, Modrič – Asensio (70. Valverde), Benzema, Vinícius Júnior (85. Rodrygo). Trenér: Zidane.
  • Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Kabak (82. Firminho), Phillips, Robertson - Keita (42. Thiago), Fabinho, Wijnaldum – Salah, Jota (81. Shaqiri), Mané. Trenér: Klopp.

Hosté se snažili, ale další šance neproměnili. Haaland v samostatném úniku na Edersona nevyzrál, v 7. minutě ho neprostřelil ani Jude Bellingham.

Bouřlivou reakci fotbalistů Dortmundu si vysloužil také sudí Ovidiu Hategan, který mimo jiné řídil i kvalifikační utkání na mistrovství světa mezi Českem a Walesem.

Ve 37. minutě přerušil hru v moment, kdy Bellingam zrovna posílal balon do odkryté brány City.

Ederson si špatně zpracoval balon a Bellingham mu ho špičkou vypíchl. Podle Hategana však mladičký Angličan (ročník 2003) fauloval a nedal mu šanci akci zakončit, čímž vyloučil i možnost následného přezkoumání pomocí VAR a případného uznání branky.

Video přitom bylo v akci pár minut předtím. Hategan původně odpískal penaltu ve prospěch domácích a udělil žlutou kartu za protesty Emremu Canovi. Po zhlédnutí záznamu nakonec verdikt odvolal.

Skvělé utkání v Madridu odehrál Vinícius Junior, který vstřelil první a třetí branku Realu. Mnohdy zbrklý Brazilec proti Liverpoolu pálil dvakrát přesně.

Ve 27. minutě dostal výstavní nahrávku od Toniho Kroose, hrudníkem si ji zpracoval ideálně do kroku a placírkou překonal Alissona. V 65. minutě vrátil svému týmu dvougólové vedení po přihrávce od Luky Modriče.

Druhou branku Realu dal ještě v první půli Asensio, který využil chybu Alexander-Arnolda, přehodil si Alissona a doklepl balon do brány. Po přestávce ale přišlo snížení a důležitý gól ze hřiště soupeře, který zaznamenal Muhammad Salah.

Španělský velkoklub jinak kontroloval utkání, ze hry měl zejména v prvním poločase víc. Už ve druhé minutě prověřil liverpoolského brankaře Benzema, Vinícius v další šancích hlavičkoval a později i střílel vedle.

Liverpool kromě lepšího vstupu do druhé půle nic nepředvedl a z Madridu si odváží porážku 1:3.

Odvety jsou na programu ve středu 14. dubna.