Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Za vítězství rána pěstí. Šílený fanoušek sundal vlastního hráče

Sport

  12:26
PRAHA/LONDÝN - Pořádně bláznivou dohru měla senzační výhra 3:1 týmu ze čtvrté ligy Stevenage ve 3. kole Anglického poháru nad slavným Newcastlem. Po slavném triumfu vtrhli na hřiště fanoušci, kteří se chtěli radovat se svými hrdiny. Jeden z nich však nečekaně napadl vlastního hráče Scotta Lairda a pěstí jej poslal k zemi. Případ již vyšetřuje anglická fotbalová federace i policie.

Šílený fanoušek napadl hráče vlastního týmu. foto: www.youtube.com

Představte si, že hrajete za proviční tým a v poháru si vyšlápnete na jeden z nejslavnějších klubů v zemi. Vyhrajete a na hřišti začnete slavit se sedmi tisicí rozjařených fanoušků. Když tu najednou se k vám jeden z nich přiblíží a místo objetí a poplácání po zádech vám napálí ránu pěstí...

Také vám to přijde neuvěřitelné? Tak přesně to se přihodilo po zápase 3. kola Anglického poháru hráči čtvrtiligového Stevenage Scottu Lairdovi. Se svými kumpány dokázal ve slavném F.A.Cupu zdolal ještě věhlasnější Newcastle, momentálně osmý tým Premier League.

NAPADENÍ HRÁČE PO VÍTĚZNÉM DUELU:

Laird si ale příliš oslavy neužil. Uprostřed hřiště k němu totiž přiběhl jeden z fanoušků se šálou klubu v ruce a místo gratulací mu natáhl pěstí až poslal dvaadvacetiletého obránce k zemi. "Byl to opravdu smutný moment povedeného utkání. Scott normálně slavil s fanoušky, když ho jeden z nich trefil do obličeje. Je ostudné, že zápas skončil takhle," zlobil se po utkání domácí trenér Graham Westley.

Šílený fanoušek poté od Lairda odběhl do hloučku fanoušků a dál s nimi slavil jako kdyby se nic nestalo. Záběrům televizních kamer ale neunikl a případem se již zabývá i policie. S ohledem na tvrdé tresty pro fotbalové chuligány v ostrovním království se dá očekávat, že to pro hříšníka byla poslední návštěva oblíbené hry...