Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Měli jsme problémy s efektivitou, hodnotil sparťanský kouč Lavička

9. Vítězslav Lavička - Dvakrát působil ve Spartě i jeden z nejúspěšnějších trenérů její historie Vítězslav Lavička. V roce 2008 zalepil díru po Michalu Bílkovi a odkoučoval 9 utkání. O čtyři roky později už vydržel o poznání déle. V 83 duelech dotáhl utkání do 61 výher a s Letenskými získal poslední ligový titul. foto: MAFRA - Michal Sváček

Rozhovor
TALLINN (Od našeho zpravodaje) - Postup ohrožen nebyl ani na chvíli, na to odjela Sparta k odvetě 2. předkola Ligy mistrů s příliš luxusním náskokem. Z remízy 1:1 s Levadií Tallinn ovšem sparťanský kouč Vítězslav Lavička nadšený být nemohl. "Naše efektivita byla mnohem horší než na úvod v Praze," řekl.
  10:31

Vzhledem k tomu, že úvodní duel skončil 7:0 pro Spartu, dostalo v Tallinnu šanci v základu hned osm jiných hráčů než v úvodu sezony. Trenérovo kompletní přání ovšem nesplnili. "Přijeli jsme potvrdit postup a zvítězit. Povedlo se nám to jen částečně."

Jak hodnotíte odvetné utkání?
Byl to jiný zápas než v Praze. Domácí hráli organizovaněji, v úvodu nás dostali pod tlak, měli jsme určité problémy. Pak jsme si vytvořili šance, ale naše efektivita byla mnohem horší než v prvním duelu. To je důvod, proč jsme uhráli jen bod.

Premiéra mi vyšla, řekl brankář Štěch

Chytal skvěle, ale vítězství přesto neuchránil. Marek Štěch zažil nečekaně pernou premiéru v brance fotbalové Sparty při odvetě v Tallinnu.

„Nečekal jsem, že budu mít tolik práce, ale na druhou stranu jsem rád, že jsem se trochu ukázal. Pár střel na mě šlo, jsem brankář, snažil jsem se něco chytit a pomoct týmu, což se mi snad podařilo. Gól dával do prázdné branky, s tím jsem nemohl nic dělat. Premiéra mi, myslím, vyšla.“ (tru)

Je to škoda i kvůli koeficientu?
Samozřejmě, to nás mrzí. Chtěli jsme jej navýšit pro Spartu i pro celý český fotbal.

S čím jste byl po remíze spokojený?
Právě s tím, že jsme si vytvořili šance. Ovšem mrzí mě, že jsme si s nimi lépe neporadili. Přestože jsme neměli optimální vstup, našli jsme se a převzali jsme aktivitu. I když hra nebyla tak plynulá jako v Praze, což se dá pochopit.

Ano, sestavu jste hodně obměnili. Jak se vám výkonů nových hráčů líbily?
Hodnocení by bylo předčasné, ještě si prohlédneme video. Obranní hráči měli hodně soubojových situací, Kováč i Brabec se s tím až na některé okamžiky vyrovnali. Matěj Hybš se jevil velmi dobře v přípravě, dneska odehrál celkem slušný výkon.

A další?
U Breznaníka platí: dokud měl síly, byl platný. Ale po dlouhé pauze je vidět, že potřebuje nasbírat větší herní kondici, proto musel střídat. U Timyho Konatého jsme viděli přínos dopředu, platil svým stylem hry jeden na jednoho. Nešpor na hrotu měl asi nejvíc gólových příležitostí, ale chyběla mu větší efektivita. Věřím, že tuhle zkušenost může zúročit.

Nevracíte se do Prahy, ale míříte do Lotyšska sledovat duel Ventspils - Malmö, který rozhodne o vašem soupeři v 3. předkole. Berete to jako bonus?
Vyrazíme tam spolu se Zdeňkem Svobodou a Jardou Hřebíkem až ve středu, přes noc zůstáváme v Tallinnu. Být na místě je vždy lepší než jen obrazový materiál. Nechceme nic podcenit, proto nás tam míří víc.

Zároveň už v pátek začíná liga, měl jste čas myslet na derby s Bohemians?
Finální příprava začne až po našem návratu z Ventspilsu. Nejpodstatnější bude, aby hráči co nejrychleji zregenerovali, aby si trochu vydechli. Pak už půjde budeme směrovat k Bohemce.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!