Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vízek: Rosický to má těžké. Pokud ale bude zdravý, na Euro by měl jet

Sport

  6:00
PRAHA - Dle britského bulvárního deníku The Sun letošní sezona pro českého záložníka Arsenalu skončila a ohrožena je také jeho účast na jarním mistrovství Evropy ve Francii. Pětatřicetiletý kapitán české fotbalové reprezentace má mít trhlinu ve stehenním svalu.

Podle Ladislava Vízka Tomáš Rosický v létě ukončí kariéru foto: MAFRA - Ondřej Němec

O víkendu se Rosický vrátil opět na fotbalové pažity, jenže poté, co odehrál devatenáct minut pohárového souboje s Burnley, tak opět zamířil do nemocnice. A dle The Sun vyšetření ukázala trhlinu ve stehenním svalu.

Smutný příběh pokračuje: Rosický má trhlinu ve svalu a přijde nejspíše i o Euro

Pro českého záložníka by to mohl znamenat i konec kariéry. „Podle mne v létě skončí. Není o čem. Víte, ona to musí pro něj obrovská psychická zátěž. Vím, o čem mluvím. S podobnými komplikacemi se potýkal také i Vláďa (Šmicer),“ řekl Lidovkám k tomuto tématu Ladislav Vízek.

Zároveň ale chápe i roztrpčení lidí. „Je mi jasné, že se na to dívají fanoušci různě a ne úplně s nadšením. Ale je třeba mít na paměti, že to není Tomášova chyba. Jediné, co se mu dá vyčítat, že v Anglii zůstal asi i kvůli hodně dobré smlouvě,“ brání záložníka, který má na kontě 100 reprezentačních startů.

Dle Vízka měl odejít do Španělska

Ty stihl nasbírat za šestnáct let v seniorském fotbale, za Arsenal toho pak za deset sezon na ostrovech neodehrál o moc více – 170 ligových duelů, v posledních dvou letech pak jen šestnáct, drtivou většinu z nich coby náhradník.

Stříbrný Tomáš Rosický, vítěz ankety David Lafata, trenér roku Pavel Vrba a...
Kapitán Tomáš Rosický dirigoval hru českého týmu

„Máte pravdu, že to je opravdu málo. I ta sezona předtím už nebyla ideální. Ale tak trochu dochází na moje slova už z doby, kdy odcházel do Anglie. On hraje všechno ve velké rychlosti, myslím, že ostrovní fotbal není pro něj. Je hodně tvrdý, rychlý, hraje se de facto neustále dvakrát týdně. Když ne dříve, tak už právě před dvěma lety měl odejít někam do Španělska a tam to dokopat někde u moře a v teple,“ má jasno olympijský vítěz z roku 1980.

I přes všechna negativa v podobě 54 zranění za posledních 15 let ale nevidí Vízek jediný důvod, aby chyběl Rosický po sezoně na evropském šampionátu. „My jednou jeli na mistrovství světa se šesti zraněnými hráči. V nominaci může být 23 kluků, stejně hraje jedenáct zdravých, nemyslím si, že by někomu zabíral místo,“ začal vysvětlovat svůj pohled.

Pro reprezantaci je pořád důležitý

Následně dodal: „Klidně ať se rozhodne až týden před Eurem, jestli bude schopný jet. Protože on je na české poměry výjimečný hráč, vedle Čecha nejlepším, jakého jsme tu v posledních deseti letech měli. Pořád má českému týmu co nabídnout. On i v Anglii toho dokázal dost a zanechal jak na ostrovech, tak v Arsenalu velkou stopu. Určitě nezklamal.“

Jak už bylo zmíněno v úvodu, český internacionál absolutně nepočítá s tím, že by Arsenal Rosickému prodloužil smlouvu. A příliš nepočítání ani s tím, že by vyslyšel lanaření pražské Sparty a jejího majitele Daniela Křetínského a zakončil svoji aktivní dráhu v letenském dresu.

„V Londýně novou smlouvu nedostane, to je jasné. Proč by platili zraněného fotbalistu? Respektive spíše už více člověka. Myslím, že Rosa toho sám už musí mít plné zuby. Také proto bych mu moc přál, aby nekončil kariéru smutně coby zraněný hráč. Ale aby odjel na šampionát a tam ještě ukázal svoji výjimečnost,“ zakončil Vízek s nadějí v hlase tak trochu smutné povídání o jednom velkém hráči, který toho mohl s pevnějším zdravím dokázat ještě daleko více.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!